Dievča v ľade

Jej otvorené pery akoby sa chystali prehovoriť. Jej mŕtve telo zamrznuté v ľade… A nie je jediná. Vychutnajte si napínavý detektívny triler autora Roberta Bryndzu. S dielom Dievča v ľade dosiahol mimoriadny úspech. Celosvetovo sa predalo vyše dvoch miliónov výtlačkov. Minulý rok kniha navyše získala čitateľské ocenenie The Papercut Award for Best Page Turner.

Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová sa narodila a vyrastala v Nitre, ale už vyše dvadsaťpäť rokov žije v Anglicku. Práve prežíva ťažké obdobie, lebo pred nedávnom prišla o manžela, tiež policajta. Fosterová je nasadená do medializovaného prípadu vraždy mladej krásky Andrey Douglas-Brownovej. Andrea pochádza z vplyvnej a bohatej anglickej rodiny a jej telo bolo nájdené zamrznuté v parku na juhu Londýna. Mala dokonalý život, ale vyšetrovanie ukazuje, že jej vražda súvisí so smrťou troch prostitútok z východnej Európy, ktoré niekto uškrtil, zviazal im ruky a hodil do vodných plôch v Londýne. Aké je prepojenie medzi dcérou vplyvného lobistu a mŕtvymi imigrantkami? Aké temné tajomstvo dievča v ľade ukrýva?

Čím bližšie je Fosterová na stope vrahovi, tým viac si ju vrah všíma. Jej kariéra visí na vlásku, bojuje s vlastnými démonmi, ale aj vrahom, ktorý je hroznejší ako ktokoľvek, komu čelila v minulosti. Podarí sa jej ho dolapiť skôr, ako bude znovu vraždiť?

Robert Bryndza je britský autor, ktorý žije na Slovensku. Detektívny triler Dievča v ľade (The Girl In The Ice) sa stal bestsellerom podľa renomovaných amerických novín The Wall Street Journal a USA Today. Dievča v ľade je prvá z kníh zo série s inšpektorkou Erikou Fosterovou. Bryndza sa okrem detektívok venuje aj tvorbe romantických a humorných diel