Logitech trackball je späť a je opäť o kus lepší

Spoločnosť Logitech oznámila uvedenie bezdrôtového trackballu Logitech MX ERGO, ktorý nastavuje nový štandard pre pohodlie a precíznu prácu. Logitech predstavuje svoj prvý inovovaný trackball po takmer desiatich rokoch. Model MX ERGO teraz ponúka komfort prispôsobený potrebám používateľov vďaka jedinečnej možnosti nastavenia náklonu, presného sledovania pohybu a možnosti pripojenia k viacerým zariadeniam súčasne pre všetkých, čo majú radi trackbally, a pre tých, ktorí hľadajú alternatívy k myšiam a touchpadom.

„Z nového trackballu máme skutočnú radosť. Je späť a je lepší než bol. Nápady na inovácie podoby tohto trackballu nám vnukli používatelia našich produktov, ktorí kreatívne hľadajú spôsob, ako dosiahnuť požadované pohodlie, keď si niekedy svoj trackball podkladali rôznymi klinmi pre komfortnejší uhol náklonu,“ povedal Anatoliy Polyanker, globálny riaditeľ portfólia produktov a značiek spoločnosti Logitech. „MX ERGO je náš prvý trackball s možnosťou náklonu, ktorý spĺňa potreby používateľov, ktorí chcú najväčšie pohodlie, a má pritom dokonalý dizajn.“

Oproti štandardným myšia je pri používaní trackballu MX ERGO svalové napätie v ruke nižšie až o 20%. Pomocou nastaviteľného pántu môžete zväčšiť uhol náklonu od 0 do 20 stupňov, čo zlepšuje polohu zápästia a jeho vybočenia. Starostlivo navrhnutý tvarov poskytne vašej ruke plnú oporu pre dlaň i prsty, zatiaľ čo mäkko pogumovaný povrch zaistí pevný a pohodlný úchop aj pri dlhých hodinách práce.

Trackball MX ERGO ponúka najmodernejšiu technológiu sledovania pohybu umožňujúcu rýchlejšiu a presnejšiu navigáciu s možnosťou stlačením tlačidla okamžite prepnúť medzi rýchlym alebo precíznym pohybom kurzoru a použiť tak optimálne ovládanie v danej situácii. Pokiaľ je aktivovaný režim precízneho pohybu, rozsvieti sa pre ľahšiu orientáciu v spôsobe správania trackballu LED kontrolka.

Trackball Logitech MX ERGO je vybavený dobíjacou batériou, ktorá pri plnom nabití a podľa spôsobu používania vydrží až štyri mesiace, no ak zistíte, že ste ju zabudli dobiť, stačí vám len jedna minúta nabíjania a budete mať dostatok energie na celý deň práce.

Možnosti trackballu MX ERGO rozširujú Logitech Easy-Switch™ a Logitech Flow™. Vďaka aplikácii Logitech Flow, ktorá je k dispozícii na bezplatné stiahnutie ako doplnok hlavného obslužného softvéru Logitech® Options™, a technológii Easy-Switch môžete trackball používať na viacerých zariadeniach súčasne a využívať možnosti zdieľania na novej úrovni. Bez problémov ide jedným kurzorom ovládať dva počítače a medzi nimi kopírovať alebo vkladať obsah, fotografie a dokumenty.

Prevedenie trackballu MX ERGO je veľmi elegantné aj vďaka vysoko kvalitným materiálom, ktoré vám padnú príjemne do ruky. Vzhľad trackballu skvelo ladí s ďalším príslušenstvom spoločnosti Logitech zo špičkového radu, ako je vyspelá klávesnica Logitech CRAFT s inteligentným otočným voličom, diaľkový ovládač prezentácií Logitech Spotlight Presentation Remote alebo reproduktor Logitech MX Sound. Pokiaľ tieto produkty skombinujete, poskytnú vám príjemný pocit pri ich používaní a zároveň bude vaše pracovné prostredie mať moderný a luxusný štýl.

Cena a dostupnosť

Trackball Logitech MX ERGO bude k dispozícii za cenu 99.99€ a očakáva sa, že bude dostupný na stránkach Logitech.com a u vybraných predajcov od septembra 2017. Podrobnejšie informácie môžete získať na adrese Logitech.com, našom blogu alebo sa s nami spojte na Facebooku, InstagrameTwitteri.