Obľúbená Letná linka Slovak Lines láka na oddych a nákupy v Rakúsku

Letná linka overeného slovenského dopravcu Slovak Lines premáva počas letných dní pravidelne do rakúskych miest Parndorf a Neusiedl am See až do septembra. Za nákupmi svetových značiek, ale aj ku krásnym plážam sa dostanete z Bratislavy za menej ako hodinu, a to počas celých letných prázdnin.

Overený slovenský dopravca Slovak Lines počas letných prázdnin premáva Letnou linkou trikrát denne do oddychového rakúskeho mesta Neusiedl am See, Seebad so zástavkou v nákupnom stredisku Parndorf. Letné spoje sú pre všetkých záujemcov k dispozícii každý štvrtok, piatok a sobotu, a to od 29. júna do 2. septembra.

„Rastúci záujem cestujúcich potvrdzuje, že spájanie Bratislavy s atraktívnymi lokalitami u našich západných susedov je krok správnym smerom. Preto nás teší, že popri najhustejšej sieti spojov na linke Bratislava – Viedeň prinášame opäť aj atraktívne autobusové spojenie premávajúce z Autobusovej stanice Mlynské nivy k Neziderskému jazeru,“ uvádza generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

Nastúpiť na linku môžu cestujúci na Autobusovej stanici Mlynské Nivy alebo na Einsteinovej ulici v Bratislave. Odchody liniek sú trikrát denne ráno, na poludní alebo podvečer z nástupišťa číslo 13.  Príchody naspäť do Bratislavy sú o 11., 15. a 19. hodine.

Cestovné lístky je možné zakúpiť rýchlo a komfortne cez webovú stránku www.slovaklines.sk, priamo v pokladni na bratislavskej stanici a v sieti predajných miest Slovak Lines v Bratislave. K dispozícii je aj nákup cestovných lístkov u vodiča autobusu priamo pri nástupe na Letnú linku. Obojsmerný cestovný lístok pre dospelú osobu k Neziderskému jazeru stojí 10 eur.

Nákupy a oddych plný zábavy

V Designer Outlet Parndorf je k dispozícií viac ako 160 predajní a niekoľko kaviarní či reštaurácií. Po absolvovaní nákupnej horúčky ponúka aktívny oddych okolie Neziderského jazera. Atmosféra dovolenky na udržiavanej pláži, množstvo vodných atrakcií, ale aj oddych sú určené pre všetkých návštevníkov bez rozdielu veku. Jazero s mierne slanou vodou
a maximálnou hĺbkou len 2 metre je ideálnym miestom na kúpanie. Pre aktívne využitie jazera je možnosť zapožičania vodných bicyklov, člnov, plachetníc alebo stále viac obľúbených paddleboardov.

Návštevníci, ktorí pred kúpaním v mierne slanom jazere preferujú bazén, môžu navštíviť kúpalisko Hallenbad s množstvom vodných atrakcií pre deti aj dospelých. Od prírodného kúpaliska Neusiedl am See, Seebad je vzdialené len pár minút pešej chôdze. 

Do Chorvátska s komfortom a bez starostí

Aj tento rok sa dostanete do Chorvátska na dovolenku linkou Slovak Lines.  Navštíviť môžete až šestnásť destinácií: Umag, Novigrad, Poreč, Funtana, Rovinj, Pula, Rabac, Crikvenica, Sv Filip I Jakov, Trogir, Baška Voda, Makarska, Drvenik, Gradac, Orebič, Budva. Autobusy z Bratislavy odchádzajú vždy v piatok a naspäť v sobotu. K Jadranskému moru sa môžete odviesť do polovice septembra.

„Už onedlho zároveň začneme s intenzívnou prípravou našich tradičných zimných autobusových spojení – na vianočné trhy na zámku Schloss Hof, za predvianočnými nákupmi do Parndorfu a za lyžovačkou na Stuhlecku,“ uzavrel P. Sádovský.