Axis rozširuje technológiu Zipstream

Spoločnosť Axis oznamuje rozšírenie svojej kompresnej technológie Zipstream v oblasti podpory vyšších požiadaviek na streamovanie dát a ich ukladanie kvôli panoramatickým kamerám so zorným poľom 360 stupňov a rozlíšením 4K. Technológia Zipstream zaručuje, že detaily vo videozázname dôležité pre súdne dokazovanie zostanú zachované, zatiaľ čo požiadavky na šírku prenosového pásma a ukladanie dát sa znižujú v priemere o 50% a viac. Axis tiež oznamuje uvedenie dvoch nových kopulovitých kamier, ktoré rozšírenú technológiu Zipstream používajú a za dostupnú cenu ponúkajú pokrytie 360 stupňov s vysokým rozlíšením.

Požiadavky zákazníkov na videomonitoring sa môžu javiť ako protikladné: rasti dopyt po lepšej kvalite, rozlíšení a pokrytí, no súčasne je potrebné strážiť náklady súvisiace so šírkou pásma a ukladaním dát. Odpoveďou spoločnosti Axis Communications, svetového lídra v oblasti IP kamier, je neustále vylepšovanie a rozvíjanie ich jedinečnú technológiu kompresie videa Zipstream tak, aby zvládala nové možnosti sieťových kamier.

„Ukladanie dát a šírka pásma tvoria významnú časť celkových nákladov na dohľadový systém. Spoločnosť Axis vyvinula Zipstream s cieľom vyjsť v ústrety konkrétnym potrebám bezpečnostného sektoru. Znamená to minimalizovať tieto nároky bez straty forenzných detailov,“ povedal Johan Paulsson, CTO v spoločnosti Axis. „S hrdosťou oznamujeme, že rozšírenie technológie Zipstream teraz zvláda ako nároky panoramatických kamier, tak kamier s ultra vysokým rozlíšením.“

Spoločnosť Axis súčasne oznamuje uvedenie sieťových kamier AXIS M3047-P a AXIS M3048-P, ktoré využívajú prednosti rozšírenej technológie Zipstream pre poskytovanie pokrytia 360 stupňov za priaznivú cenu. Jedná sa o kompaktné pevné mini kopulovité kamery typu „rybie oko“, ktoré poskytujú kompletné pokrytie zákazníkom s obmedzenejším rozpočtom.

Oproti svojim predchodcom majú tieto nové kamery atraktívny dizajn, sú ploché a menšie, bez kupoly cez objektív – vďaka čomu sú diskrétnejšie a eliminujú sa tak odrazy od kupoly. Pre obe kamery sa ako príslušenstvo ponúka detektor dymu a kryty odolné proti vandalizmu alebo čierne kryty. Kamery podporujú korekciu prehnutie obrazu („dewarping“) a to ako na strane kamery, tak na strane klienta. Túto korekciu možno na strane klienta hladko vykonávať pomocou aplikácie AXIS Camera Station alebo iných systémov na spracovanie videa buď naživo, alebo na zaznamenanom materiáli v rámci celého záberu 360 stupňov.

Kamera AXIS M3047-P má snímací senzor s rozlíšením 6 megapixelov a model AXIS M3048-P s rozlíšením 12 megapixelov. Obe kamery poskytujú video s plnou snímkovou frekvenciou, vynikajúcu kvalitu obrazu, vrátane celkovej ostrosti a svetelnej citlivosti.

„Kombinácia týchto nových kopulovitých kamier, ktoré pokrývajú 360 stupňov, s rozšírenou technológiou Zipstream, skutočne prináša našim zákazníkom cenovo dostupné riešenia, ktoré zabezpečia celkový dohľad a súčasne aj detaily v panoramatickom zábere nebudú stratené počas streamovania alebo ukladanie dát,“ dodáva Petra Bennermark, globálna produktová riaditeľka spoločnosti Axis Communications.

Kamery AXIS M3047-P a AXIS M3048-P by mali byť dostupné podľa plánu prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis v júni 2017. Rozšírenia technológie Zipstream budú predvádzaná spolu s vyššie uvedenými panoramatickými kamerami a s novými kamerami s rozlíšením 4K na veľtrhu IFSEC International 2017, ktorý sa koná 20.-22. júna vo výstavnom centre London ExCeL.

Ďalšie informácie o technológii Zipstream sú k dispozícii na adrese: www.axis.com/zipstream