Vziať antibiotiká alebo nie? CRP pomôže rozhodnúť.

Do dovolenkového kufra pribaľte lekárničku a CRP test. V prípade onemocnenia pomôže rozhodnúť dilemu či navštíviť lekára kvôli antibiotikám Stačí kvapka krvi z prsta a o 5 minút získate výsledok.

IMG_3804-SK-LR

Ako to funguje? Podľa hladiny tzv. C-reaktívneho proteínu v krvi je možné pomerne presne rozlíšiť medzi bakteriálnym alebo iným, najčastejšie vírusovým, pôvodom ochorenia. Jeho koncentráciu v krvi zisťuje CRP test pre domáce použitie v troch množstevných úrovniach. Ak je koncentrácia CRP v krvi vysoká (tretí stupeň), je veľmi pravdepodobné, že v organizme prebieha ťažší bakteriálny zápal. V takom prípade je nutné nechať posúdiť zdravotný stav lekárom, ktorý pravdepodobne nasadí k liečbe antibiotiká. Pri bežných ochoreniach spôsobených vírusmi sa zvyčajne hladina CRP nezvyšuje a liečba antibiotikami nie je vhodná.

CRP test sa oplatí nielen na cestách ale napríklad i ľuďom s časovo náročným zamestnaním. Ocenia ho aj mamičky s malými deťmi, ktorým pomôže zistiť, či je skutočne nutné cestovať do preplnenej čakárne.

Výhradným distribútorom CRP testov pre domáce použitie je popredný výrobca zdravotníckych pomôcokHARTMANN-RICO. Odporúčaná cena za jedno balenie s dvoma testami je 10,90 eur. Nepotrebuje lekársky predpis.aplikacia_10