Muškát Ottonel oceňujú aj v USA. V čom je výnimočný?

Vynikať medzi bielymi vínami pri silnej domácej i svetovej konkurencii je čoraz náročnejšie. Laickí nadšenci, ale i profesionálni degustátori hľadajú výnimočnú chuť, prenikavú vôňu, no predovšetkým autenticitu. Tá je ukrytá v každej fľaši polosladkého vína Chateau Pezinok Muškát Ottonel, ktorého odroda je špecifická veľmi vyzretým hroznom z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Muškát Ottonel je naším čoraz vzácnejším bielym vínom s pevným zastúpením na trhu a dlhoročnou tradíciou. Vyznačuje sa sýtožltou farbou, jemne korenistou vôňou a príjemnou chuťou žltého melónu. U Slovákov sa traduje zvyk podávať ho k bielemu mäsu či paštétam z hydiny.

Výnimočnú odrodu prvýkrát vypestoval zo semena francúzsky záhradkár Robert Moreau a do konca 19. storočia prenikla aj do ďalších európskych štátov. Do listiny odrôd bola zapísaná v roku 1952 odkedy si zachováva jedinečnú chuť a senzorické vlastnosti. Kvality Muškátu Ottonel však nerezonujú iba na starom kontinente – pozornosť získava aj za „veľkou mlákou“. Dôkazom sú dve bronzové medaile zo súťaží v New Yorku, kde odborná porota posudzovala stovky ďalších vín z rôznych krajín sveta.

Úspechy vína Chateau Pezinok Muškát Ottonel ročník 2015 v prvom kvartáli 2017:

Súťaž medaila
Finger Lakes bronzová
Great American international wine competition bronzová
Biel Vinalia strieborná
Výstava vín v Šenkviciach bronzová
Vínne trhy Pezinok bronzová
Linčanský džbánek Zelenec bronzová
Vienale Topoľčianky šampión