Vysoký výkon v tenkom tele. To je Samsung POWERbot

Najnovší model v rade populárnych robotických vysávačov Samsung POWERbot™ s označením VR7000 exceluje vynikajúcim sacích výkonom a subtílnym dizajnom. So svojou výškou len 97 mm je o celých 28 % nižší ako predchádzajúci modelový rad.

„Slim“ dizajn a vysoký výkon

Nový dizajn vychádza v ústrety zákazníkom, ktorí požadujú lepšie automatizované upratovanie. Z interného výskumu spoločnosti Samsung vyplýva, že 39 % zákazníkov v severnej Amerike od robotického vysávača očakáva, že dosiahne aj do ťažko dostupných miest a vysaje s takým účinkom, aby sa už po ňom nemuselo nikde ručne vysávať.

POWERbot™ VR7000 zaistí kompletné upratovanie svojou sacou silou až 20 wattov a dostane sa aj do miest, kam sa s bežným ručným vysávačom nedostaneme, napríklad pod posteľ, alebo ďalší stojaci nábytok.

Nová funkcia s názvom Edge Clean Master umožňuje vysávaču čistiť plochu tesne pri stene (už od vzdialenosti 1,5 cm). Tomu napomáha 288 mm široká kefa, ktorá je umiestnená vpredu a môže tak ľahko vysať prach a vlasy ihneď, ako príde k stene. Ďalšou prednosťou je automatická lamela, ktorá sa spustí, keď je potrebné zmiesť viac prachu nazhromaždeného na okrajoch.

Unikátny systém samočistiacej kefy značne znižuje množstvo prachu a vlasov zachytených v štetinách kefy. Nečistoty sú zbierané do stredu kefy a následne je ich možné jednoducho premiestniť do koša, čím ďalej šetríme čas potrebný k pravidelnej údržbe.

Inteligentnejší ako kedykoľvek predtým

Vysávač POWERbot™ VR7000 je vybavený niekoľkými inteligentnými funkciami, ktoré zvyšujú jeho celkový výkon. Technológia Visionary Mapping™ Plus a FullView Sensor™ 2.0 mapujú a do pamäte ukladajú obrysy miestnosti, aby bolo upratovanie skutočne kompletné. Následne ho systém sám navádza k najviac znečisteným miestam. Vysávač zároveň sleduje prekážky a malé predmety (už od 10 mm), pri ktorých minimalizuje množstvo dotykov a dokáže upratať aj okolo nich.

Inteligentná funkcia Power Control automaticky upravuje saciu silu a optimalizuje čistiacu funkciu v závislosti od typu povrchu. Napríklad vo chvíli, keď sa presunie z drevenej podlahy na koberec, motory upravia nasávanie na optimálny stupeň. POWERbot™ VR7000 pokryje priestor veľkosti až do 320 m2, takže je vhodný aj do veľkých rodinných domov, či kancelárií.

Rovnako ako mnoho domácich spotrebičov Samsung je aj POWERbot™ VR7000 IoT-ready a je možné ho plne diaľkovo ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Zo smartfónu alebo iného mobilného zariadenia môže užívateľ vysávač spustiť alebo zastaviť, naplánovať pravidelné časy upratovania a skontrolovať históriu upratovania. Navyše je vysávač kompatibilný s aplikáciou Amazon Echo, a ak je pripojený k wifi, môžu ho užívatelia ovládať pomocou hlasových príkazov.

„POWERbot™ VR7000 drží krok s potrebami súčasnej rodiny,“ povedal Byung-Sam Seo, prezident divízie Domácich spotrebičov spoločnosti Samsung Electronics. „Stačí ho nastaviť a potom ho len môžete sledovať pri práci. Navigačné funkcie a senzory vysávača v kombinácii so subtílnym dizajnom a zvýšeným sacím výkonom sú zárukou dokonale odvedenej práce.“

POWERbot™ VR7000 získal ocenenie Innovation Award na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2017 predovšetkým za vlastný elegantný dizajn a schopnosť dostať sa aj do ťažko prístupných miest.