Mňamky od Pribináčka sú vhodné na každú príležitosť

Základom správneho vývoja detí je vyvážený a zdravý jedálniček. Pravidelná strava prospieva nielen správnemu tráveniu, ale zaistí dostatok energie po celý deň. Pravidelné desiaty a olovranty sú nutné práve u detí, pretože im pomáhajú zvládnuť školské povinnosti aj mimoškolské záľuby. Pribináček je vhodné občerstvenie plné energie, ktoré deti ocenia kedykoľvek počas dňa. Pochutnávajú si na ňom aj malí aj dospelí, a to už niekoľko generácií. 

Nesprávna životospráva negatívne ovplyvňuje energiu detí, ktoré sú často vyčerpané a nesústredené. Pravidelnosť a zloženie jedálnička sú pre zdravý vývoj detí rovnako dôležité ako zdravý pohyb. Malé občerstvenia by mali byť naozaj pravidelné, najlepšie každé 3 hodiny. Tie pomôžu deťom udržať prísun energie medzi hlavnými jedlami. Vyvážená desiata alebo olovrant by mala obsahovať mliečny výrobok, celozrnné cereálie, ovocie alebo zeleninu a najlepšie aj orechy, ktoré telu dodajú zdravý tuk. Pri deťoch sa konzumácii tuku a cukru nemusíme vyhýbať. Stravu im vyberáme so zreteľom na ich vývin. Diéty hoďte za hlavu a doprajte svojim deťom lahodnú chuť milovaného Pribináčka, ktorý je vhodný na desiatu aj olovrant.

 Mňamky od Pribináčka sú tie pravé, ak hovoríme o pravidelných občerstveniach pre aktívne deti. Sú vyrobené z čerstvého tvarohu a smotany z Posázaví, a to je práve to, čo deti udrží najedené a plné energie. Naviac balenie produktov Pribináček je veľmi jednoduché, ľahká manipulácia a najmä otváranie je pripôsobené tým najmenším. Tyčinky Pribináček sú navyše prirodzene bezlepkové a môžete ich zobrať so sebou na kratší výlet, deťom padnú akurát do ruky a ihneď im doplnia energiu.

Pribináček prináša tipy na zdravé a vyvážené občerstvenie, vďaka ktorému budú deti nielen v škole, ale i po návrate domov, sústredené, sýte a plné energie. Nezabudnite im zabaliť desiatu s nápadom a kreativitou. Deti jedia hlavne očami, a preto doma určite využijete farebné servítky, fľaše na pitie s detským motívom ako aj boxy, do ktorých deťom pripravíte samé dobroty. Verte, že pokiaľ urobíte na deti prvý dojem, budú sa domov vracať spokojné, pripravené na ďalšie popoludňajšie výkony.

Mňamky pre aktívne deti 

Fyzicky aktívnejšie deti spotrebujú viac energie, ktorú musia riadne doplniť. Dbáme predovšetkým na zdravé a výdatné občerstvenie, ktoré im dodá energiu na celý deň. Veľkým športovcom, ale i krehkým baletkám a tanečníčkam, ktoré budú raz dobývať svet, zabaľte do desiatového boxu Pribináček Vanilka, ktorý si skvelo vychutnajú s banánom. Banán navyše obsahuje draslík, ktorý je vhodné dopĺňať nielen po športových výkonoch.

 Piškotík čokoláda môžete doplniť dobrou müsli tyčinkou a nezabudnite na pitný režim. Pomarančový džús alebo ovocná malinovka bude  pre malých futbalistov to pravé. A pokiaľ k tomu pridáte ešte Pribináčka Piškotíka, s unikátnym spojením lahodného krému, mäkkých piškótov, čokolády alebo vybraného ovocia, bude to tá najlepšia odmena pre malých športovcov.

Pribináček Vanilka spolu s broskyňami, marhuľami, drobným letným ovocím alebo sušeným ovocím bude to pravé, čo malé slečny povzbudí a dodá im energiu na zvyšok dňa. Tie väčšie zasýťte navyše celozrnnými cereáliami alebo orechami. Desiatu zabaľte do ružových krabičiek a nezabudnite na sviežu domácu malinovku, jablčný mušt alebo ovocný čaj.

 Občerstvenie na rýchle výlety

Každý deň je váš malý objaviteľ na ceste za dobrodružstvom. Spolu so svojimi kamarátmi sa vydáva na tajuplné cesty. Len si spomeňte, keď ste boli malí, čo všetko sa dalo nájsť na záhrade za domom. Práve na tieto výskumné výlety po parkoch a k babičke by nemala chýbať desiata – Pribináček tyčinka. Čerstvý tvaroh a smotana v jogurtovo čokoládovej poleve padne do ruky veľkému i malému maškrtníkovi. Chute na sladké zaženiete jabĺčkom alebo sušeným ovocím.

Desiata do školy

Aby boli deti v škole bystré a sústredené, nezabudnite im zabaliť  fantastickú desiatu, ktorú schováte do lákavého boxu. Keď deti otvoria krabičku plnú farebných pochútiek, určite vám ju domov prinesú prázdnu. K Vanilkovému alebo Kakaovému Pribináčkovi zabaľte hrušku, oriešky a müsli tyčinku bez polevy. Vaše deti získajú dostatok sily, zostanú dlhšie sýte a oriešky im vďaka zdravým tukom pomôžu zlepšiť pamäť. Nezabudnite ani na fľašu plnú nesladenej tekutiny.

Občerstvenie na doma

Ak si deti po návrate zo školy budú robiť len domáce úlohy, postačí im odľahčený olovrant.  Pribináček Vanilka, Smotana alebo Kakao môžu doplniť ovocím či orieškami a zostanú sýte a plné energie až do večere.