Hor sa do hôr!

Práve jeseň je ideálnym obdobím na to, aby ste sa vybrali objavovať prírodu. Zdolávanie neschodných ciest, strmých chodníkoch i prechod cez divoké horské potoky je to pravé dobrodružstvo, ktoré máte na dosah ruky. No tak, ako treba pri týchto dobrodružných cestách dbať na svoju bezpečnosť, netreba podceniť ani oblečenie. Len pri výbere vhodného odevu si budete môcť užívať krásy prírody za každého počasia.

Jesenné počasie však býva často premenlivé, a preto sa naň treba vopred pripraviť. Nechcete predsa, aby vám dážď či náhle ochladenie prekazili váš výlet. Vďaka vhodne zvolenému nepremokavému, hrejivému a rýchloschnúcemu oblečeniu si vychutnáte vaše dobrodružstvo za každého počasia.

Kvalitná obuv je základ

Vybrať sa na turistiku bez kvalitnej trekingovej obuvi radšej ani neskúšajte! Aj menej náročné trasy vás svojim terénom dokážu prekvapiť, preto je obuv s kvalitnou podrážkou a spevneným členkom nevyhnutnosťou.  Obuv na hory je rozhodne kúskom, na ktorom sa neoplatí šetriť. Kvalitné topánky vám vydržia aj roky, čo sa nedá povedať o lacných teniskách, pri ktorých vám navyše hrozí riziko vyvrtnutia členka či iného úrazu.panske-trekingove-nohavice-tchibo

Pripravte sa na každé počasie

Pri balení sa na výlet do hôr je lepšie predvídať, ako zostať zaskočený. Ideálne je teda zvoliť viacero vrstiev, ktoré si môžete podľa aktuálneho počasia obliekať či dávať dolu. Samozrejme, aj kapacita vášho batoha je obmedzená, tak to netreba preháňať a vybrať také kúsky, ktoré zahrejú a nezaberú veľa miesta. Napríklad taká termobielizeň je ľahká, skladná, udržuje telesnú teplotu i odvádza pot.

Kúskom, ktorý oceníte nielen pri pobyte na horách, je rozhodne kvalitná funkčná bunda, ktorá vás ochráni proti vetru aj dažďu. Ideálne je, ak má bunda aj odopínateľnú vnútornú podšívku a kapucňu, vďaka čomu si ju môžete prispôsobovať aktuálnemu počasiu – tak, aby vám nebolo príliš chladno, ale ani príliš horúco. Funkčné bundy z Tchibo navyše aj odpudzujú nečistoty, čo určite oceníte, ak sa chystáte na niekoľkodňovú túru.  Čo sa týka turistických nohavíc, našim favoritom sú outdoorové džínsy, ktoré nielenže odpudzujú vodu a nečistoty, ale aj vyzerajú mimoriadne štýlovo. Veď kto by nechcel vyzerať dobre v každej situácii? Tie od Tchibo nájdete v dámskej aj pánskej verzii a určite si ich zamilujete.

Ešte viac štýlového, no predovšetkým funkčného oblečenia nájdete v kolekcii Tchibo „Pohyb bez hraníc“ od 26. septembra 2016. Stačí len niekoľko vhodných kúskov a už nič vám nezabráni vychutnať si prírodu z vrcholkov hôr.