Výnimočné pivo si môžete vychutnať aj na takýchto výnimočných miestach

Nie je pivo, ako pivo. Veľmi dobre si to uvedomujú aj ľudia, ktorí si vedia vychutnať každý okamih svojho života. Chápu, že výnimočné chvíle si zaslúžia pozornosť a že ich treba osláviť tým správnym spôsobom. Čo môže byť lepšie, ako zapiť úspech najznámejším zlatistým ležiakom na svete?

Zaujímavá oblasť Krippenstein sa nachádza v hornom Rakúsku, konkrétne v majestátnych Alpách. Vo výške 2063 metrov nad morom bola v týchto horách pre turistov a fanúšikov zimných športov vybudovaná malebná chata menom Lodge. V jej drevených útrobách sa skrýva niečo, čo ocení každý Slovák či Čech, ktorí sa do týchto končín zatúla – krásne načapovaný polliter Pilsner Urquell! Je to ideálna odmena pre každého, kto si prišiel užiť výnimočné chvíle do tohto krásneho kúska sveta.

Za podmanivou chuťou prvého zlatistého ležiaku, ktorý uzrel svetlo sveta pred 174 rokmi v Plzni, však nemusíte chodiť k našim rakúskym susedom. Stačí zbaliť priateľov a výnimočný víkend vo Vysokých Tatrách po dobytí vrcholu zapiť správne vychladenou Plzňou. Možno po ceste stretnete nosiča a podarí sa Vám presvedčiť ho, aby zopár fľašiek zo svojho nákladu prihodil do vašich batohov. Aj keď Patrik Kolesár (na foto) Vám zo svojej várky zrejme nedá, na to má Pilsner Urquell príliš rád. V chate Encián vo výške 1751 m.n.m. na Skalnatom plese však vašim chúťkam určite vyhovejú.

Ak ale na turistiku veľmi nie ste, pokojne si môžete vychutnať jedno orosené vo výške 50 metrov, od 27. do 31. júla aj s výhľadom na panorámu Bratislavy. Do hlavného mesta totiž dorazila v zahraničí veľmi populárna atrakcia Dinner in the Sky. Jej podstatou, ako už z názvu vyplýva, je večera v oblakoch, ktorú si spolu s priateľmi môžete vychutnať z Viedenskej cesty v Petržalke. Postarajú sa o Vás špičkoví šéfkuchári, konkrétne Michal Konrad z reštaurácie roka FouZoo, Jozef Riska z reštaurácie Savoy či ekvádorský kuchár Josue Vergare.

Výhľad na Dóm sv. Martina, Bratislavský hrad či brehy Dunaja si navyše budete môcť užiť vždy v spoločnosti niektorého z týchto uznávaných kulinárskych majstrov. K výbornému jedlu patrí, ako inak, prémiový ležiak Pilsner Urquell.