Pre charitu obehli zamestnanci jednej z najväčších poisťovní Zem 34-krát!

Od mája do konca júla 2016 sa mohli zamestnanci poisťovne Allianz po celom svete po prvýkrát zapojiť do globálnej bežeckej výzvy Allianz World Run. Unikátny bežecký projekt, ktorý má podporiť aktívny životný štýl, tímového ducha a zároveň podporiť charitu, oslovil viac ako 12-tisíc zamestnancov skupiny Allianz z vyše 50-tich krajín sveta. Tí si stiahli aplikáciu do svojho mobilu a počas troch mesiacov pravidelne behali či kráčali a pridávali tak kilometre za svoju domovskú krajinu.

Výsledkom je takmer 1,4 milióna zdolaných kilometrov, čím Allianz tím obehol zemeguľu až 34-krát! Vďaka spoločne prekonanej méte venuje skupina Allianz sumu 600-tisíc eur na 12 detských vzdelávacích projektov medzinárodnej neziskovej organizácie SOS Children´s Villages v krajinách ako Sýria, Thajsko, Chorvátsko, Argentína, Čína či Pobrežie Slonoviny.

Slovensko v prvej desiatke

Do jedinečného projektu sa zapojilo aj Slovensko a v silnej svetovej konkurencii sa Allianz – Slovenská poisťovňa umiestnila na vynikajúcom 9-tom mieste. 186 jej zamestnancov spolu počas 90-tich dní zdolalo takmer 38-tisíc kilometrov. Úspech slovenského tímu ocenil aj prezident Allianz – SP Todor Todorov: „ Bol som milo prekvapený s akým nasadením sa do projektu zapojili naši ľudia. Ako tím sa zmobilizovali pre spoločný cieľ a svojím výkonom predbehli aj oveľa väčšie krajiny ako Francúzsko, Rusko, či našich susedov Poľsko a Českú republiku. Špeciálne ma teší, že projekt zaujal aj starších kolegov, mnohí vďaka nemu zmenili svoj životný štýl a začali do práce chodiť peši.“

Zaujímavé fakty a čísla o Allianz World Run:

  • 1 381 178 zdolaných kilometrov, to je 34-krát obehnutá zemeguľa
  • 12 360 zapojených zamestnancov a agentov Allianz
  • Viac ako 50 zúčastnených krajín
  • Venovaných 600-tisíc eur od Allianz na vzdelávacie projekty neziskovej organizácie SOS Children´s Villages v 12-tich krajinách sveta
  • Nový svetový rekord „najdlhšia odbehnutá vzdialenosť tímu za 90 dní“
  • Prekonanie existujúceho Guinnesovho rekordu v dosiahnutí „najdlhšej súvislej šnúry fotografií“ (1250 metrov dlhá šnúra z 8470 fotografií z behu)
  • 47,77 % bežkýň a 52,23 % bežcov zapojených do projektu
  • 92,5 miliónov spálených kalórií