Úplne nová úroveň varenia so smart mikrovlnnou rúrou.

Novinka je vybavená technológiou HotBlast, ktorá pripraví pokrm chrumkavý zvonku a šťavnatý vo vnútri. Široký Heat Wave grill cirkuluje horúci vzduch rovnomerne na celú plochu pokrmov a tanier Crusty plate zabezpečí dokonalé opečenie zo všetkých strán a vyprážanie bez kvapky oleja.

Príprava menu s vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami nemusí trvať hodiny. Samsung uvádza na slovenský trh novú smart mikrovlnnú rúru MW7000K, s ktorou je varenie rýchle, jednoduché a so šťavnatým výsledkom. A navyše ku kúpe dostane každý zákazník darček v podobe kuchárskej knihy Moje jedlo 2 od Martina Pyca Rauscha.

Technológia „HotBlast™“ predstavuje úplne nový spôsob varenia. Horúci vzduch prúdiaci 52 otvormi vo vrchnej časti rúry smeruje priamo na pokrm. Vďaka veľmi krátkej dobe pečenia je jedlo na povrchu chrumkavé a vo vnútri šťavnaté rovnako ako pri pečení v klasickej rúre.

 „Životný štýl dneška je charakteristický svojím dôrazom na čas. Nechceme, alebo si nemôžeme dovoliť čakať, až sa nám za dve hodiny upečie jedlo v rúre. Samsung ponúka riešenie v podobe mikrovlnnej rúry, ktorá dokáže upiecť večeru rovnako kvalitne ako klasická teplovzdušná, avšak oveľa rýchlejšie,“ hovorí Tomáš Brida, produktový manažér v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Smart mikrovlnka s technológiou HotBlast svojim používateľom poskytne mnoho funkcií, či už chcú piecť, smažiť, vyrobiť si domáci jogurt, alebo nechať vykysnúť cesto.“

U bežných mikrovlnných rúr sa občas stáva, že je pokrm opečený len sčasti. Samsung MW7000K je preto vybavená dostatočne veľkým grilom Wide Grill, ktorý distribuuje horúci vzduch rovnomerne na celých 99% plochy ohrievaného jedla.

 Špeciálny tanier Crusty plate opeká zmrazené lahôdky, ako sú pizza, bagety alebo kuracie kúsky rovnomerne, dozlatista a vytvára dokonalú chrumkavú krustu. Vynikajúca pizza je upečená už za 13 minút, čo je najrýchlejší čas v porovnaní s konkurenčnými modelmi. Navyše sa na tanieri Crusty plate dajú pripraviť aj obľúbené vyprážané pokrmy, avšak vďaka unikátnej technológii SLIM FRY bez kvapky oleja.