Najväčší slovenský MTB maratón ŠKODA STUPAVA TROPHY už tento víkend

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016 odštartuje druhú polovicu série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku podujatím ŠKODA STUPAVA TROPHY. Ako sa pripraviť na najväčší slovenský MTB maratón poradí fanúšikom horskej cyklistiky Peter Velits v sérii funny videí, ktoré sú dostupné aj na Facebooku ŠKODA AUTO Slovensko. Prvé preteky na ŠKODA STUPAVA TROPHY štartujú v sobotu 30. júla o 9:00 hod.

MTB maratón ŠKODA STUPAVA TROPHY je štvrtým podujatím série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016. V minulom roku na najväčšom MTB maratóne na Slovensku registrovali až 1 371 aktívnych účastníkov, ktorým popri trati fandilo viac ako 5 000 divákov. Tak ako na predchádzajúcich pretekoch série, získa aj v Stupave každý účastník štartovný balíček s cyklo fľašou ŠKODA. Zároveň bude zaradený do žrebovania o originálny bicykel ŠKODA. Všetky informácie nájdu fanúšikovia na stránke www.skoda-bike-open-tour.sk, kde sa môžu na preteky série aj registrovať.

„Sviatok horskej cyklistiky sa neúprosne blíži, a preto by som chcel všetkých srdečne pozvať do Stupavy. Okrem športového zápolenia nebude chýbať zábava pre celé rodiny. Urobte si v sobotu aktívny program a zažite s nami deň plný výbornej nálady na čerstvom vzduchu, dobré počasie sme už objednali,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Ako sa na preteky najlepšie pripraviť poradia odborníci na slovo vzatí. Peter Velits, trojnásobný majster sveta v tímovej časovke, v spolupráci s Martinom Imrichom, známou osobnosťou na slovenskej bajkerskej scéne, pripravili špeciálne pre tento ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR sériu tematických videí. Cenné bajkerské rady nájdu fanúšikovia na webstránke http://www.skoda-bike-open-tour.sk/ alebo Facebooku a YouTube kanáli ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA STUPAVA TROPHY ponúkne na výber päť rôzne dlhých trás vrátane kategórie jednokolkárov. V Stupave nebudú chýbať ani tento rok preteky pre bežcov a juniorských a detských cyklistov. Okrem pretekov pripravili organizátori pre návštevníkov bohatý sprievodný program v areáli maratónskej dedinky už od piatku 29. júla.

Po úvodných troch pretekoch vedie priebežnú klasifikáciu tohtoročnej ŠKODA BIKE OPEN TOUR Karel Hartl, ktorý je zároveň víťazom dvoch predchádzajúcich ročníkov. Karel Hartl je aj oficiálnou tvárou značky ŠKODA a celej série, ktorú reprezentuje na novom štýlovom automobile ŠKODA Rapid Spaceback.

ŠKODA dlhodobo podporuje cyklistiku na Slovensku. Je partnerom prestížnych cyklistických pretekov Okolo Slovenska a od roku 2015 aj novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku Parasport24. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je zároveň už siedmy rok hrdým partnerom Petra Velitsa, jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.