Mastercard búra bariéry digitálnych platieb

Mastercard predstavuje v USA základ pre budúcnosť obchodovania – globálnou digitálnou platobnou službou Masterpass. Vylepšené riešenie umožňuje, aby sa spotrebitelia nemuseli v platobnom procese zaujímať o viac ako svoju dôveryhodnú banku, ktorá im zaistí rýchle, jednoduché a zabezpečené digitálne platby prostredníctvom rôznych zariadení a kanálov. Nakupovať budú môcť kdekoľvek a kedykoľvek – online, v aplikácii a teraz aj v obchodoch, kde je možné platiť bezkontaktne.

Masterpass zjednodušuje každodenné platby

Masterpass zjednodušuje proces platenia u širokého spektra obchodníkov, od nákupu lístkov na vlak do práce až po rozdelenie útraty za stôl v reštaurácii alebo nákup potravín pomocou mobilného telefónu.

Zavádzanie rozšírených riešení Masterpass vydavateľmi kariet v USA sa začne koncom tohto mesiaca. Do konca roka 2016 budú zahrnuté ďalšie trhy v Európe a región Blízkeho východu/Afriky. Postupné zavádzanie tejto služby v Severnej Amerike, Európe, Latinskej Amerike a Karibiku, na Blízkom východe a v Afrike, Ázii a Tichomorí bude pokračovať až do roku 2017.

Masterpass je v súčasnej dobe dostupný u stoviek tisícov online obchodníkov či v aplikáciách. Odteraz budú mať spotrebitelia možnosť využívať Masterpass vo viac ako 5 miliónoch obchodných miest v 77 krajinách sveta, kde prijímajú bezkontaktné platby. V USA bude služba najskôr dostupná pre majiteľov zariadení s OS Android.

Masterpass na slovenskom trhu

Na Slovensku bola služba Masterpass predstavená v decembri 2015. Prví obchodníci na Slovensku, u ktorých je možné túto službu využiť, sú obchodníci, ktorým akceptáciu platobných kariet pre internetové platby zabezpečuje ČSOB.

Premena identity značky

Digitalizácia obchodných procesov a zvýšená konektivita spotrebiteľov sú hnacou silou digitálnej transformácie, ktorá bude poskytovať bezproblémové platobné možnosti. V súvislosti s touto transformáciou zavádza Mastercard zmenu identity svojej značky – zjednodušená, zmodernizovaná a optimalizovaná podoba pre čoraz viac sa digitalizujúci svet. Identita značky začína s novým logom a odohráva sa v holistickom dizajne, ktoré prinesie pokrokový, sofistikovaný a inkluzívny výraz značky na všetkých kontaktných miestach po svete.

„Mastercard je jednou z tých jedinečných značiek, ktoré sú okamžite rozpoznateľné po celom svete,“ povedal Raja Rajamannar, riaditeľ marketingu a komunikácie, Mastercard. A dodal: „Aby sme uspeli v tomto novom digitálnom svete, kde ide biznis vpred rýchlejšie ako kedykoľvek predtým, chceme modernizovať a pozdvihnúť značku do takého dizajnu, ktorý je jednoduchý a elegantný, stále ale nesporne Mastercard.“

Upravená identita značky, vrátane najkomplexnejšieho dizajnu značky, ktorý bol kedy predstavený globálne v rámci Mastercard, bude súčasťou všetkých produktov a komunikácie Mastercard, počnúc Masterpass na konci tohto mesiaca a Mastercard na jeseň.

O Masterpass

Víziou Masterpass je podporovať všetky formy obchodu s cieľom riešiť najširšiu škálu obchodných skúseností a potrieb spotrebiteľov. Masterpass ukladá všetky informácie o platbe, vrátane údajov o karte z Mastercard a iných platobných sietí, informácií o doprave a platobných preferenciách na jednom praktickom bezpečnom mieste. S Masterpass môžete zaplatiť online alebo v aplikáciách jednoduchým kliknutím na tlačidlo Masterpass a následným overením pri dokončovaní transakcie. V obchodoch stačí kliknúť platiť u obchodníkov, ktorí umožňujú bezkontaktné platby. Masterpass tiež využíva najmodernejšie spôsoby zabezpečenia platieb, ktoré sú dnes k dispozícii, vrátane siete tokenizácie, ktorá zaisťuje, že sú informácie chránené.

Masterpass umožňuje emitentom navrhnúť a vyvinúť ich vlastné značkové digitálne platobné riešenie, ktoré využíva Masterpass API a SDK, zatiaľ čo obchodníci môžu využiť Masterpass API a SDK k tomu, aby šlo platiť online alebo v rámci mobilných aplikácií. Masterpass je v súčasnej dobe dostupný na 33 trhoch po celom svete. Do konca roka sa plánuje expanzia na ďalšie tri trhy. Zoznam obchodníkov akceptujúcich Masterpass online alebo v aplikáciách je k dispozícii na www.masterpass.com. Zoznam kamenných obchodov je k dispozícii tu.

O spoločnosti MasterCard

Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednotka v inteligentných, pohodlných a bezpečných platbách. Prevádzkujeme najrýchlejšiu sieť pre spracovanie platieb, ktorá prepája spotrebiteľa, finančné inštitúcie, obchodníkov, vlády a podniky vo viac ako 210 krajinách a teritóriách celého sveta. Produkty a riešenia spoločnosti MasterCard ešte viac uľahčujú, zabezpečujú a zefektívňujú každodenné obchodné činnosti – napríklad nakupovanie, cestovanie, podnikanie a hospodárenie s financiami. Sledujte nás na Twitteri @MasterCardNews, pripojte sa k diskusii na Beyond the Transaction Blog a prihláste sa k odberu najnovších správ.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:

Bára Dlabáčková, Best Communications, 602 161 138, barbora.dlabackova@bestcg.com

Iveta Pokorná, Best Communications, 731 758 867, iveta.pokorna@bestcg.com