ISLANDSKÁ POLÁRNA ŽIARA S LG OLED TV

Nová kampaň LG sprostredkuje pohľad na jedinečnú a nádhernú polárnu žiaru divákom z celého sveta vďaka svojim HDR 4K OLED televízorom. Kampaň začne koncertom islandskej kapely Of Monsters and Men 20. júla v Reykjavíku, nasledovať bude 4-mesačná, výstava krás Islandu zobrazená na LG OLED televízoroch.

Polárna žiara čiže Aurora Borealis je na Islande od apríla do augusta nepozorovateľná kvôli nezapadajúcemu slnku, respektíve jeho jasu počas polárneho dňa. Spoločnosť sa preto rozhodla sprostredkovať tento jedinečný zážitok turistom a miestnym obyvateľom aj počas letných mesiacov.

Na koncert Lights Out, Stars On, kde zahrá domáca kapela Of Monsters and Men, pozvala takmer tisíc klientov. Len pre túto noc sa koncertná hala Harpa v Reykjavíku stane perfektnou nočnou oblohou, ktorú bude simulovať štyridsať LG SIGNATURE OLED televízorov.

Inšpiráciou pre kampaň bol podnet islandského spisovateľa a aktivistami Andri Magnasona, ktorý v roku 2006 vyzval k zhasnutiu všetkého umelého osvetlenia, aby bola polárna žiara perfektne viditeľná na dokonale čiernom pozadí. Tak ako obloha bez svetelného smogu aj obrazovky OLED televízorov dokážu zobraziť perfektnú tmu. Počas celej kampane LG spolupracovala nielen s Andri Magnasonom, ale aj s profesionálnym astrofotografom Seanom Parkerom a populárnym technologickým youtuberom Lewisom Hilsentegerem, ktorý sa zároveň stal kreatívnym režisérom kampane.

Od 20. júla do 20. novembra kampaň doplní aj výstava fotografií islandskej krajiny a nočnej oblohy. Tvorba talentovaných miestnych fotografov bude zobrazená na LG OLED televízoroch v priestoroch koncertnej haly Harp.