Samsung Galaxy J5 a J7 (2016) v predaji na slovenskom trhu.

Spoločnosť Samsung predstavila na slovenskom trhu nové modely Galaxy J5 a J7 pre rok 2016. Oproti predchádzajúcim modelom vynikajú obaja smartfóny strednej triedy radom vylepšení, ako je prepracovaný kovový dizajn, lepšia svetelnosť fotoaparátu alebo väčšia operačná pamäť a kapacita batérie.

Oba telefóny sú vybavené výkonnými procesormi a 2 GB RAM pre spoľahlivý výkon a multitasking. Funkcia Smart Manager sa stará o optimálne využitie pamäte a procesov, zatiaľ čo Ultra Power Saving mode v prípade núdze predĺži životnosť batérie, ktorá má kapacitu 3 300 mAh pri modeli Galaxy J7 a 3 100 mAh pri modeli Galaxy J5.

Dvojitým kliknutím na tlačidlo Domov možno pohotovo do dvoch sekúnd spustiť hlavný fotoaparát s 13Mpix snímačom a svetelnosťou F1.9 pre tie najlepšie výsledky aj za zhoršených svetelných podmienok.

Sú prispôsobené posledným trendom a ponúkajú rozšírené „selfie“ funkcie ako sú Palm selfie (ovládanie gestom), Wide selfie (skupinové selfie) alebo Beauty Mode (automatické vylepšenie snímky). Predný fotoaparát s 5Mpix snímačom a svetelnosťou F1.9 je navyše popri štandardnej LED dióde vybavený ešte funkciou Selfie blesk, ktorá rozžiari displej bielou farbou a pomáha tak zlepšiť svetelné podmienky.

Vo výbave nechýba LTE pre rýchle mobilné pripojenie k internetu a funkcia NFC a Bluetooth 4.1 pre bezkontaktnú komunikáciu.

Novinky sú na slovenskom trhu k dispozícii vo farbách čiernej, bielej a zlatej. Samsung Galaxy J5 (2016) sa ponúka v Single SIM aj Dual SIM variante za odporúčanú maloobchodnú cenu 219 EUR vrátane DPH. Samsung Galaxy J7 (2016) – Single SIM – za odporúčanú maloobchodnú cenu 279 EUR vrátane DPH.