Spoločnosť Canon uvádza prvý AF objektív na svete so zabudovaným bleskom Macro Lite.

Spoločnosť Canon uvádza na trh nový makroobjektív pre fotoaparáty série EOS M – EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM. Kompaktný a ľahký objektív ponúka bezprecedentné možnosti v oblasti makra a má aj ako prvý na svete zabudovaný blesk Macro Lite[ii], odstraňujúci tiene a tmavé miesta.

So špičkovým zväčšením vo svojej triede, možnosťou zaostriť na predmety do vzdialenosti 15 mm a hmotnosťou len 130 g, je EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM zároveň najľahším makroobjektívom na svete[iii] pre bezzrkadlové fotoaparáty s vymeniteľnými objektívmi. Či už snímate obľúbené jedlá na zdieľanie na Instagram™ alebo nádherné detaily kvetín na jar, je vynikajúci na zachytenie zložitých a jemných detailov a farieb.

Špeciálny blesk Macro Lite vám umožňuje dostať objektív tak blízko, ako potrebujete, bez problémov so svetlom. Používa sa na osvetlenie blízkych predmetov, dá sa ovládať prepínačom, čo umožňuje meniť intenzitu a smer svetla na jednej alebo oboch stranách blesku Macro Lite, takže môžete vytvoriť dramatické osvetlenie, pričom jeho konštrukcia potláča tiene spôsobené fotoaparátom a objektívom. Na fotografie ukazujúce blyštiace sa šperky, na jemné detaily textúry látok pre módne blogy alebo dokonca na portréty zblízka, tento objektív umožňuje zachytiť fotografie hodné zdieľania.

Zväčšite každý detail

Na zábery jedinečné svojho druhu tento objektív ponúka jednak skutočnú veľkosť so zväčšením 1,0x, ako aj zväčšenie 1,2x v režime Super Macro. Dokáže zaostriť až do vzdialenosti 15 mm, takže vás dostane celkom blízko a umožní vám zachytiť a zväčšiť jemné detaily.

Dáva vám možnosť fotografovať z ruky bez otrasov fotoaparátu, Optický stabilizátor obrazu Canon – poskytujúci ostré, nerozmazané snímky – spolu s technológiou hybridného IS taktiež napráva uhlové otrasy fotoaparátu, bežné pri snímaní v oblasti makra.

EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM je prvý AF objektív na svete, ktorý dokáže zaostriť aj na nekonečno aj so zväčšením 1,2x[iv]. EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM má nielen vynikajúci makro výkon, ale má aj kruhovú clonu so siedmimi lamelami pre hladké rozostrenie pozadia, ako aj ohniskovú vzdialenosť 45 mm (35 mm ekvivalent), takže je všestranný na zachytávanie portrétov aj širokých záberov na cestách, bez potreby meniť objektív. Na nádherné, hladké filmy, takmer tiché zaostrovanie objektívu s STM odstraňuje obavy z hluku pri zmene zaostrenia a pohybe po scéne.

Charakteristické vlastnosti EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM:

  • Vytvorte vynikajúce makro zábery s jedinečným zabudovaným bleskom Macro Lite
  • Dostaňte sa bližšie a zobrazte nové úrovne detailov
  • Ostré zábery s hybridným IS a jedinečným dizajnom
  • Kompaktný štýlový dizajn, ktorý dokonale ladí s EOS M
  • Jednoducho nahrajte hladké filmy

[i] Medzi vymeniteľnými objektívmi s automatickým zaostrovaním pre fotoaparáty (zrkadlovky alebo bezzrkadlové fotoaparáty). Platné k máju 2016, podľa výskumu Canon.

[ii] Medzi vymeniteľnými objektívmi s automatickým zaostrovaním pre fotoaparáty (zrkadlovky alebo bezzrkadlové fotoaparáty). Platné k máju 2016, podľa výskumu Canon.

[iii] Medzi vymeniteľnými makroobjektívmi pre fotoaparáty (zrkadlovky alebo bezzrkadlové fotoaparáty). Platné k máju 2016, podľa výskumu Canon.

[iv] Medzi vymeniteľnými objektívmi s automatickým zaostrovaním pre fotoaparáty (zrkadlovky alebo bezzrkadlové fotoaparáty). Platné k máju 2016, podľa výskumu Canon.