Prologis postaví v Maďarsku prvú špekulatívnu budovu od roku 2008.

Prologis, dnes oznámil zahájenie výstavby špekulatívnej budovy s rozlohou 21 000 metrov štvorcových v Prologis Park Sziget-Budapest.

Táto budova bude prvou špekulatívne postavenou priemyselnou budovou v Maďarsku od roku 2008. Dokončenie výstavby je plánované na tretí štvrťrok roku 2016.

Nová budova 7 ponúkne unikátny dokovací systém so 46 dokmi a tromi vjazdovými bránami. Vďaka garancii energeticky a nákladovo efektívnej prevádzky budova napĺňa záväzok spoločnosti Prologis k ochrane životného prostredia.

„Naši zákazníci sa môžu spoľahnúť, že v novej budove budeme ponúkať výnimočné služby v oblasti správy nehnuteľností kombinujúce znalosti miestnych pomerov s globálnymi osvedčenými postupmi, ako je u Prologis zvykom,“ povedal senior viceprezident a riaditeľ Prologis pre Maďarsko László Kemenes. „K rozhodnutiu zahájiť výstavbu prispela okrem rastu nájomného v Prologis Park Budapest-Sziget aj 98-percentná miera obsadenosti nášho maďarského portfólia a vysoká miera retencie našich zákazníkov,“ dodal.

Prologis Park Budapest-Sziget pozostáva v súčasnosti zo šiestich budov s celkovou rozlohou 128 000 metrov štvorcových priemyselných priestorov a ponúka možnosť výstavby ďalších 15 000 metrov štvorcových. Park sa nachádza v priemyselnej zóne Szigetszentmiklós, čiastkovom budapeštianskom trhu, a ponúka prostredníctvom okružnej diaľnice M0 priame spojenie s národnou a medzinárodnou cestnou sieťou.

Spoločnosť je aktívna na trhoch v štyroch krajinách strednej a východnej Európy. S portfóliom pozostávajúcim zo 4,3 milióna metrov štvorcových je Prologis vedúcim poskytovateľom distribučných budov v strednej a východnej Európe (k 31. decembru 2015).