Najpôsobivejší návrat.

Pozoruhodný comeback Johna McGuinnesse pri jeho minuloročnom víťazstve v pretekoch Isle of Man TT označili fanúšikovia z celej Európy za najpôsobivejší príbeh návratu na vrchol v celej histórii motoristického športu.

V kampani, ktorú v januári 2016 spustil Dunlop, ako jeden z najúspešnejších výrobcov pneumatík v histórii motoristického športu s viac ako 128-ročnými pretekárskymi znalosťami a skúsenosťami, vybral do užšieho výberu desať najinšpiratívnejších príbehov, z ktorých mohli fanúšikovia vyberať celkového víťaza. Každý z vybraných príbehov približoval chvíle, v ktorých vodiči a jazdci preukázali veľkú odvahu, odhodlanie a neskrotnú ctižiadosť, aby sa dokázali prebojovať späť na vrchol.

Kampaň „Great Fightbacks“ pripomenula niekoľko skutočných legiend motoristického športu. Za najinšpiratívnejší príbeh nakoniec fanúšikovia označili návrat Johna McGuinesse do takej skvelej formy, že po neúspešnej sezóne ho v minulom roku vyniesla v pretekoch Isle of Man TT až k víťazstvu. Napriek svojej pozícii kráľa Isle of Man TT sa koruna Johna McGuinesse začala v posledných rokoch povážlivo otriasať, najmä keď sa na scéne objavil jeho veľký súper Michael Dunlop. Po jednom z najhorších týždňov na pretekoch TT v priebehu posledných rokov však John dokázal prekonať zlú formu a následky zranení a zabezpečiť si v poradí 23. víťazstvo v pretekoch seniorov a pripomenúť tak všetkým, že stále treba s ním počítať.

Na symbolickej druhej priečke sa umiestnil návrat Mikea „Bikea“ Hailwooda na preteky motocyklov po jedenásťročnom prerušení kariéry. Návrat ho priviedol až k víťazstvu na pretekoch Isle of Man TT v roku 1978. Tretie miesto získalo slávne víťazstvo Marca Marqueze na Veľkej cene v Estorilu v roku 2010: na prvé miesto sa dokázal prepracovať strhujúcim spôsobom potom, čo sa po zrážke ocitol až na úplnom konci štartového poľa, čo z neho urobilo skutočnú superstar. Štvrté miesto obsadil sir Jackie Stewart za svoje víťazstvo v nemeckej Grand Prix v roku 1968, pri ktorej sa musel vyrovnať nielen so zlomeninou ruky, ale i s prudkým dažďom.

Výber skutočných a inšpiratívnych príbehov, v ktorých pretekári napriek malej pravdepodobnosti bojovali tak, že napokon zvíťazili. Výber ďalej zahŕňal víťazstvo Louise Rosiera v roku 1950, Jackyho Ickxe v roku 1977 a Johnyho Herberta v roku 1991, úspešný prechod Bernda Schneidera na kariéru v nemeckých automobilových pretekoch DTM a GT, dominantné postavenie Pedra Lamy v pretekoch 24 hodín Nürburgring a víťazstvo tímu Jota v triede LMP2 na 24 hodín Le Mans v roku 2014.

Všetky tieto príbehy si môžu záujemcovia do detailu vychutnať na adrese www.greatfightbacks.com. Súčasne si na nej môžu pozrieť nakrútenú diskusiu s Johnym Herbertom, redaktorom časopisu MotorSport Magazine Damienom Smithom a Gilesom Richardsom z denníka The Guardian.

„Sme nadšení z toho, ako motoristickí fanúšikovia z celej Európy volili a diskutovali o všetkých týchto inšpiratívnych príbehoch,“ povedal Xavier Fraipont, výkonný riaditeľ Dunlop pre oblasť motoristického športu. „Tieto príbehy ukázali, že keď človek využije všetky svoje skúsenosti, verí si a je odhodlaný nikdy sa nevzdať, môže dokázať čokoľvek. John McGuinness je dôstojným víťazom. Tešíme sa, že v nadchádzajúcom roku uvidíme ďalší Great Fightbacks‘.“

Dunlop dodáva popredným svetovým pretekárskym tímom obutie vozidiel už od čias svojho revolučného vynálezu pneumatiky v roku 1888. V priebehu celého storočia a štvrť, ktoré odvtedy ubehlo, tak významne prispieval k tomu, aby vodiči a jazdci mohli na najobťažnejších pretekoch, ako je Le Mans, Nürburgring 24 hodín a Isle of Man TT podávať čo najlepšie výkony.

Presne v súlade s touto DNA spoločnosť Dunlop v tomto roku spustila i novú kampaň s mottom „Forever Forward“ (Navždy vpred). Súčasťou kampane je televízny reklamný spot „Rozhodujúca sekunda“ o vodičovi, ktorý si počas pretekov siahne až na dno svojich síl.

Televízny reklamný spot je možné pozrieť si na adrese:https://www.youtube.com/watch?v=Fvamkkt42Ek