Samsung rozširuje portfólio zakrivených monitorov o tri novinky.

Spoločnosť Samsung uvádza na trh nové zakrivené monitory CF591 (27 palcov) a CF390 (23,5 a 27 palcov). Spĺňajú rôznorodé multimediálne a multitaskingové potreby ako profesionálnych používateľov, tak bežných spotrebiteľov. Ponúkajú aj podmienky, ktoré umožňujú dlhodobé sledovanie.

Od uvedenia prvého zakriveného LED monitora v roku 2014 Samsung neustále pracuje na vylepšovaní dizajnu, aby tento typ monitorov vyhovoval rastúcemu dopytu rôznych skupín užívateľov. Nové modely CF591 a CF390 majú mnoho z najnovších inovácií, vrátane zakrivenia 1800 R (čo je polomer zakrivenia 1800 mm) a vylepšenej kvality obrazu. Zobrazenie je tak v súlade s tvarom ľudského oka.

Zážitok, ktorý je príjemný pre oči.

Všetky nové zakrivené monitory ponúkajú celý rad funkcií, ktoré znižujú odlesky a vďaka špeciálnej technológii zabraňujúcej blikaniu, šetria oči užívateľov.

Režim Eye Saver nastavuje rozšírenú ochranu divákov pred škodlivými emisiami modrého svetla. Pre milovníkov videohier sú všetky tri modely vstavanou technológiou AMD FreeSync založenou na HDMI, ktorá synchronizuje obnovovacie frekvencie obrazovky s užívateľskou grafickou kartou AMD. Dochádza tak k zníženiu nielen vstupnej latencie, ale aj trhania obrazu a oneskorovania pri zobrazovaní interaktívneho video obsahu.

Monitory navyše umožňujú široký pozorovací uhol 178 stupňov. Užívatelia si tak môžu užiť plnohodnotný vizuálny zážitok z viacerých miest a s menšou nutnosťou pohybovať očami.

Sýte, žiarivé farby.

Vďaka kombinácii optimalizovaného zakrivenia, širokouhlého zobrazenia, prvotriedneho podania farieb a funkciám pre presné nastavenie, prinášajú zakrivené displeje aj tie najmenšie detaily i v bežnom prostredí pre sledovanie filmov a hranie videohier.

Statický kontrastný pomer 3000:1, ktorý zobrazuje obsah s hlbšími odtieňmi čiernej a žiarivejšiu bielu, je takmer trikrát vyšší než u štandardných monitorov.

Všetky tri nové zakrivené monitory sú vybavené špičkovou panelovou technológiou Vertical Alignment (VA). Bráni tak unikaniu podsvietenia a vytvárajú celistvejší obraz vo vysokej kvalite.

Pre milovníkov videohier majú monitory špeciálny herný režim, ktorý automaticky prispôsobí obraz, aby bol svetlejší alebo tmavší, podľa deja hry. Zároveň minimalizuje trhanie obrazu. Tieto výhody v kombinácii s prehĺbeným polomerom zakrivenia dávajú hráčom pocit, že ich obrazovka obklopuje a tak vytvára ešte realistickejší zážitok.

Elegantný, štýlový dizajn.unspecifiedgfzzj

Dizajn zakrivených monitorov bol navrhnutý tak, aby nenarúšal pocit zo sledovania a aby vtiahol užívateľa do deja. Táto sofistikovaná konštrukcia s minimalistickým rámikom navodzuje pocit, že sa obsah na obrazovke pohybuje v priestore.

Zakrivené monitory sú navyše vytvorené tak, aby boli praktické a atraktívne zároveň. Sú preto skvele padnúcim doplnkom každého stola alebo zostavy pre domácu zábavu.

Na slovenskom trhu budú nové zakrivené monitory Samsung CF591 a CF390 dostupné od mája 2016. Odporúčaná maloobchodná cena je 349 € vr. DPH v prípade modelu CF591, 24″ CF390 je 209 € vr. DPH a 27″ CF390 je 269 € vr. DPH.