Logitech G rozširuje rodinu mechanických herných klávesníc s podsvietením RGB

Spoločnosť Logitech dnes oznámila uvedenie klávesnice Logitech® G810 Orion Spectrum, mechanickej hernej klávesnice plnej veľkosti s RGB podsvietením, ktorá v sebe spája technológie značky, ktorá je v tomto obore na špičke, s kvalitou prevedenia a jedinečným dizajnom pre dosiahnutie najvyššieho výkonu a plného zážitku z vlastnej hry. Význačnými vlastnosťami klávesnice s úplným názvom Logitech G810 Orion Spectrum RGB Mechanical Gaming Keyboard sú mechanické spínače Romer-G™ vyvinuté exkluzívne spoločnosťou Logitech, ktoré ponúkajú o 25 percent rýchlejšie zopnutie, než dokážu štandardné mechanické klávesnice, ďalej prispôsobiteľné RGB podsvietenie a samostatné tlačidlá pre ovládanie multimédií.

„Počas posledného roku a pol sme sa stretávali s desiatkami hráčov a pýtali sa ich, čo chcú od hernej klávesnica,“ povedal Ujesh Desai, viceprezident a generálny riaditeľ divízie herných zariadení spoločnosti Logitech. „Výsledkom je klávesnica G810 Orion Spectrum – s čistým a prepracovaným dizajnom, ktorého cieľom je poskytnúť špičkový výkon.“

Čistý dizajn a konštrukcia zamerané na najvyšší výkon

Každý aspekt tejto klávesnice – od najmenších detailov, akým je matná textúra povrchu skrývajúca stopy po odtlačkoch prstov alebo odolný kábel spevnený opletením, až po detaily veľmi náročné zahŕňajúce vyspelé RGB podsvietenie alebo ultra rýchle a ultra odolné mechanické spínače Romer-G – boli navrhnuté a vyrobené s najvyššou precíznosťou. Výsledkom sú najlepšie technológie v tomto odbore a kvalita prevedenia v jedinečnom dizajne a štýle.

Mechanické spínače Romer-G s ultra citlivou odozvou

Klávesnica Logitech G810 Orion Spectrum je osadená mechanickými spínačmi Romer-G, ktoré exkluzívne vyvinula spoločnosť Logitech a ktoré poskytujú takmer okamžitú odozvu, pretože zaznamenajú stlačenie tlačidla až o 25 rýchlejšie než štandardné mechanické spínače. Spínače Romer-G majú zdvih pre zopnutie iba 1,5 mm a preto reagujú na príkazy rýchlejšie a pomáhajú vám tak získať výhodu nad súpermi v hrách, kde záleží na každej milisekunde. Vďaka zvýšenej odolnosti až 70 miliónov úderov, čo je až o 40 percent dlhšia životnosť ako u iných štandardných herných klávesníc na trhu, môžete hrať s vedomím, že vaša klávesnica vydrží aj následky intenzívnej hry.

Používateľsky nastaviteľné RGB podsvietenie

Prostredníctvom obslužnej aplikácie Logitech Gaming Software (LGS) si môžete vybrať a prispôsobiť farbu podsvietenia každej jednotlivej klávesy – vyberať možno z palety farieb s 16,8 miliónom farebných odtieňov – a svetelné efekty, ktoré možno synchronizovať s ďalšími hernými produktmi Logitech G. Môžete si tak farbami zvýrazniť určité tlačidlá, aby ste mali lepší prehľad o spelloch a ďalších príkazoch, alebo môžete farby upraviť, aby ladili s vašou hernou zostavou. Podsvietenie je umiestnené pod každým klávesom a ľahko tak nájdete správne klávesy pre danú hru aj v úplnej tme. Obslužná aplikácia LGS navyše obsahuje preddefinované profily podsvietenia pre viac ako 300 hier, takže rôzne štýly podsvietenia si môžete vychutnať ihneď po vybalení klávesnice.

Tlačidlá pre ovládanie multimédií sú pre ruky ľahko dostupné

Klávesnica Logitech G810 Orion Spectrum má samostatné tlačidlá, ktoré môžete použiť pre okamžité ovládanie prehrávania, pozastavenie a utlmenie hudby a videí, takže hudbu v pozadí môžete mať vždy pod kontrolou bez toho, aby ste museli prerušovať svoju hru. Pomocou rolovacieho kolieska upravíte hlasitosť alebo stlačením jediného tlačidla preskočíte na ďalšiu skladbu.

Možnosti úplného prispôsobenia

Vďaka obslužnej aplikácii LGS máte plnú kontrolu nad klávesnicou Logitech G810 Orion Spectrum. Pre svoje obľúbené hry môžete klávesom F1-F12 priradiť vami vytvorená makrá. Umožní vám tiež nastaviť podsvietenie každej jednotlivej klávesy z palety RGB farieb a možno určiť, ktoré klávesy budú neaktívne, keď klávesnicu prepnete do herného režimu.

020516_1206_LogitechGro3.jpg020516_1206_LogitechGro2.jpg020516_1206_LogitechGro1.jpg

Cena a dostupnosť

Očakáva sa, že mechanická herná klávesnica s RGB podsvietením Logitech G810 Orion Spectrum bude v Spojených štátoch a v Európe k dispozícii začiatkom februára 2016 za odporúčanú maloobchodnú cenu 189 €. Podrobnejšie informácie môžete získať na adrese gaming.logitech.com alebo na našom blogu.