ŠKODA triumfovala v ankete What Car?

ŠKODA oslavuje svoj doteraz najväčší úspech na udeľovaní britských automobilových cien prestížneho spotrebiteľského magazínu What Car?. Nová ŠKODA Superb Combi bola vyznamenaná ako Najlepšie kombi roku 2016. V kategórii Najlepší malý automobil titul úspešne obhájila ŠKODA Fabia.

Už tretíkrát po sebe zvíťazila ŠKODA Octavia Combi v kategórii Najlepší rodinný automobil. Okrem toho boli automobily českej značky šesťkrát ocenené ako Najlepšia voľba pre zákazníkov v danom cenovom pásme.

Nová ŠKODA Superb Combi získala na udeľovaní ocenení What Car? 2016 v Londýne prvú cenu za Najlepšie kombi roku 2016. Rozhodujúci bol pre porotu presvedčivý celkový dojem z automobilu, s ktorým vlajková loď značky prichádza. „Aj pri dlhých jazdách je v automobile dosť miesta pre päť dospelých a batožinový priestor je dosť veľký na to, aby nikto z nich nemusel cestovať naľahko. Uznanie si zaslúžia detaily, ako je vyberateľné svietidlo v batožinovom priestore. Zdá sa, že výrobca naozaj myslel úplne na všetko, čím sa má vyznačovať skvelé kombi,“ odôvodnil rozhodnutie odbornej poroty šéfredaktor automobilového magazínu What Car? Jim Holder.

Už druhýkrát po sebe presvedčila porotcov svojím emocionálnym dizajnom a vysokou kvalitou spracovania ŠKODA Fabia a získala tak titul Najlepší malý automobil. „ŠKODA Fabia je automobilom, ktorý uspokojí všetkých, ktorí idú s trendom downsizingu. Má skvelú konštrukciu, je priestranná, kultivovaná a je ponúkaná so širokou paletou moderných výbavových a bezpečnostných prvkov. Malý automobil, ktorý toho za svoju cenu veľa ponúkne,“ hodnotí Holder.

Aj ŠKODA Octavia Combi úspešne obhájila titul v kategórii Najlepší rodinný automobil. Bestseller značky získal tento titul už tretíkrát po sebe. Rozhodujúca pre udelenie ceny bola predovšetkým praktickosť, ponuka vnútorného priestoru a komfortné prvky výbavy.

Automobily českej značky boli navyše šesťkrát vyhlásené Najlepšou voľbou pre zákazníkov s príslušným cenovým limitom. Toto ocenenie získali modely: ŠKODA Citigo (1,0 MPI, 44 kW, päťdverové prevedenie) v kategórii do 10 000 libier, ŠKODA Fabia Combi (1,2 TSI, 63 kW) v segmente automobilov s karosériou kombi do 18 000 libier, ŠKODA Fabia (1,2 TSI, 63 kW) v kategórii Najlepší malý automobil v cene od 12 000 do 18 000 libier, ŠKODA Octavia (1,2 TSI, 81 kW) ako Najlepší rodinný automobil v cene od 16 000 do 19 000 libier, ŠKODA Superb (2,0 TDI, 110 kW) v segmente vozidiel vyššej strednej triedy do 25 000 libier a ŠKODA Superb Combi (2,0 TDI, 110 kW) v kategórii od 18 000 do 25 000 libier.