S novými kompaktmi typu bridge od Canonu budete bližšie k tomu, čo máte radi.

Spoločnosť Canon uvádza na trh modely PowerShot SX540 HS PowerShot SX420 IS, a rozširujte tak svoj produktový rad kompaktných fotoaparátov PowerShot o dva nové modely typu bridge so superzoomom.

Canon PowerShot SX540 HS sa môže pochváliť výbornými schopnosťami pri zlých svetelných podmienkach aj plnou kontrolou nad tvorivými nápadmi, teda vlastnosťami, ktoré umožňujú čo najlepšie využitie ultra širokouhlého objektívu s 50-násobným optickým zoomom.

Model PowerShot SX420 IS využíva 20-megapixelový snímač a obrazový procesor DIGIC 4+ a okrem impozantného 42-násobného zoomu prináša používateľom mnoho automatických a jednoducho použiteľných kreatívnych funkcií aj jednoduché zdieľanie vďaka konektivite Wi-Fi a podpore NFC.

PowerShot SX540 HS – skvelý zoom a vynikajúca kvalita.

Výkon obrazového procesora DIGIC 6 a snímača CMOS s rozlíšením 20,3 megapixelov zaisťuje, že všetky snímky zachytené novým fotoaparátom PowerShot SX540 HS sú mimoriadne čisté. Vďaka vysokocitlivému snímaču sú úžasné aj zábery, ktoré používatelia odfotia v zhoršených svetelných podmienkach. Canon PowerShot SX540 HS sa môže pochváliť 50-násobným optickým zoomom, ktorý umožňuje maximálne priblíženie k snímanej akcii a zvládne zachytiť aj zložité detaily. Používatelia majú k dispozícii aj technológiu ZoomPlus, ktorá umožňuje zdvojnásobenie hodnoty zoomu bez straty rozlíšenia – mimo dosahu nového modelu tak nie je vôbec nič, či už ide o zábery vzdialených budov alebo o snímky zo vzdialených častí štadióna.

Súčasťou nového modelu je aj vylepšený asistent pri výbere kompozície počas zoomu, ktorý využíva stabilizáciu obrazu, a zaisťuje tak presné sledovanie aj pri veľkej hodnote priblíženia. Jednoducho stačí vybrať objekt záujmu a fotoaparát ho inteligentne udrží v centre zorného poľa a zaostrený. Používatelia určite ocenia aj ultra širokouhlý objektív s ohniskovou vzdialenosťou 24 mm, vďaka ktorému môžu do každého záberu zakomponovať oveľa viac obsahu – napríklad pri fotografovaní panoramatických snímok miest alebo širokouhlých záberov krajiniek. Canon PowerShot SX540 HS je teda ideálny fotoaparát na zdieľanie spomienok z ciest s priateľmi aj rodinou.

Nový fotoaparát využíva stabilizáciu obrazu s päťosovým dynamickým režimom, ktorý začínajúcim kameramanom pomáha pri zabezpečení stability záberov pri nakrúcaní v pohybe, a to aj v prípade formátu MP4 s rozlíšením Full HD. Vďaka režimu Story Highlights navyše používatelia nemusia príliš rozmýšľať o samotnom nakrúcaní – PowerShot SX540 HS inteligentne vyberie fotografie a videozábery z rovnakého časového obdobia alebo tie, ktoré obsahujú určité osoby, a vytvorí z nich spomienkový film. Používatelia môžu výsledok veľmi jednoducho prezerať aj zdieľať.

PowerShot SX420 IS – sila vo vreckovom formáte.PowerShot SX420 IS

Canon PowerShot SX420 IS sa vo svojom kompaktnom tele môže pochváliť 42-násobným optickým zoomom, technológiou ZoomPlus a ultra širokouhlým objektívom. Vďaka týmto vlastnostiam je nový PowerShot ideálnym fotoaparátom na zachytenie každej príležitosti a na tvorbu širokej škály výstupov – od každodenných snímok až po úžasné cestovateľské fotografie. Spojenie 20-megapixelového snímača s obrazovým procesorom DIGIC 4+ umožňuje dosiahnuť vysokú kvalitu výstupov bez akýchkoľvek kompromisov. Fotografie ani filmy v rozlíšení HD navyše nie sú vďaka inteligentnej stabilizácii obrazu nikdy rozmazané a vždy obsahujú všetky detaily. K dispozícii je aj široká škála kreatívnych filtrov vrátane efektu miniatúry a rybieho oka, ktoré umožňujú okamžité vytváranie jedinečných kreácií. Úplne bezproblémové je aj prezeranie filmov a fotografií, a to vďaka displeju LCD s uhlopriečkou 7,5 cm (3,0 palce). Nechýba ani ergonomická rukoväť, ktorá umožňuje pevné držanie fotoaparátu a zaisťuje stabilitu v akejkoľvek situácii.

Vytvárať a zdieľať´.

Nové fotoaparáty podporujú Wi-Fi aj NFC, ktoré výrazne zjednodušujú prepojenie s kompatibilnými inteligentnými telefónmi, tabletmi aj zariadeniami na ukladanie fotografií, ako je Canon CS100 – spojenie Wi-Fi je možné nadviazať stlačením jedného špeciálneho tlačidla. Zdieľanie výstupov aj vzdialené ovládanie fotoaparátu vrátane diaľkového fotenia je skutočne veľmi jednoduché, rovnako ako samotné fotografovanie. V prípade oboch modelov majú používatelia k dispozícii aj funkciu Image Sync, ktorá umožňuje ihneď po nadviazaní pripojenia k internetu uskutočniť automatické zálohovanie fotografií aj filmov do cloudových služieb, ako je Canon irista alebo Google Drive. Vďaka tejto funkcii nemusia mať používatelia žiadne obavy o výsledky svojej práce.

Základné charakteristiky fotoaparátu PowerShot SX540 HS:

  • Vysoká flexibilita zachytenia každého okamihu
  • Ponúka všetko, čo používatelia potrebujú na tvorbu vynikajúcich filmov v rozlíšení Full HD
  • Jednoduché prepojenie, zdieľanie a zálohovanie tvorivých výstupov
  • Maximálna jednoduchosť alebo pokročilé funkcie – presne podľa priania používateľov
  • Fotoaparát navrhnutý na pohodlné fotenie aj jednoduchú kompozíciu

Základné charakteristiky fotoaparátu PowerShot SX420 IS:

  • Veľký zoom zaručujúci maximálne priblíženie ku každej situácii
  • Vynikajúce filmy v rozlíšení HD stlačením jediného tlačidla
  • Jednoduché prepojenie, zdieľanie aj vzdialené fotografovanie a nakrúcanie
  • Ohromujúce zábery najcennejších okamihov
  • Plne automatizovaná a jednoduchá tvorba kreatívnych snímok