O2 podporí Srdce pre deti celkovo sumou 18.056 Eur.

O2 podporí Srdce pre deti, charitatívny projekt denníka Nový Čas, za rok 2015 celkovou sumou 18.056€. Výzva zákazníkom a žiakom základných a stredných škôl na pomoc deťom zaznamenala opäť úspech, operátor tak môže Srdcu pre deti odovzdať 1Eur za každý odovzdaný telefón a 10.000Eur navyše. Viac ako polovicu všetkých odovzdaných telefónov vyzbierali žiaci po celom Slovensku.

V minulosti O2 s pomocou zákazníkov rozdalo dýchacie prístroje slovenským nemocniciam v celkovej hodnote 25 tisíc eur. V roku 2015 sa vrátilo k službe „Nový za starý“. Zákazníci mohli priniesť použité mobilné telefóny do O2, za ktoré získali poukážku a zároveň podporili deti, ktoré to potrebujú.

„Je super, že môžeme pomáhať vďaka našim zákazníkom. V roku 2015 nás potešilo, že výzva zaznamenala obrovský úspech a viac ako polovicu odovzdaných telefónov vyzbierali žiaci základných a stredných škôl, po celom Slovensku.“ povedala Martina Jamrichová, hovorkyňa spoločnosti O2.

Zákazníci O2 vďaka službe „Nový za starý“ mohli získať nový telefón za ešte výhodnejších podmienok. Na predajni im O2 ohodnotilo starý mobil a jeho hodnotu odrátalo z ceny nového. Do výzvy „Nový za starý“ sa zapojilo aj 30 škôl, pričom ich žiaci odovzdali 4 358 telefónov, dokopy sa podarilo vyzbierať 8.056 telefónov.

Srdce pre deti je projekt denníka Nový Čas, spravovaný Nadáciou Pontis. O2 projekt Srdce pre deti podporuje už štvrtým rokom.