Ako správne vybrať stromček na Vianoce?

Neviete sa rozhodnúť, či bude tento rok Váš interiér počas vianočných sviatkov skrášľovať živý alebo umelý stromček? Obávate sa, že Vám živý stromček dlho nevydrží? BAUHAUS, poradí, aký druh stromčeka vybrať a odporučí tipy na správnu starostlivosť! A nezabudnite, predaj vianočných stromčekov je vo veľkopredajni BAUHAUS v plnom prúde!

Vianočný stromček pre každý domov.

Najkrajší čas roka je tu a spolu s ním aj výber stromčeka. Vybrať si ten správny vianočný stromček je neraz náročné. Na jeho výbere sa musí zhodnúť celá rodina.

„Pri výbere vianočného stromčeka je dôležité zohľadniť veľkosť stromčeka a prispôsobiť ju priestorovým možnostiam nášho bývania. Zhodnotiť je potrebné nielen výšku, ale i šírku a objem stromčeka. Následne môžeme vyberať najvhodnejší stromček. Pri menších interiérových plochách však neodporúčame situovať príliš veľké a objemné stromčeky.

Pri výbere vianočného stromčeka si môžete vybrať z 3 druhov:

  1. rezané živé stromčeky,
  2. živé stromčeky v kontajneroch
  3. umelé vianočné stromečky.

Vôňa Vianoc a živý vianočný stromček.

Živý stromček prináša do interiéru bývania pravú atmosféru Vianoc. Pre udržanie čo možno najdlhšej životnosti stromčeka je potrebná pravidelná starostlivosť a zavlažovanie stromčeka.

Do suchých panelákových bytov je vhodná napríklad jedľa kaukazská, ktorá vydrží bez opadávania až do Troch kráľov.            

Pre situovanie živých stromčekov v bytoch odporúčame využitie stojanov, do ktorých môžeme naliať vodu. Kmeň stromčeka tekutinu nasáva a odparujúca voda zlepšuje mikroklímu okolo stromčeka, čím predlžuje jeho životnosť.

Stojany sú navyše vybavené rýchloupínacím systémom, čím je uchytenie rýchle a jednoduché. Stromčeky zasadené v kontajneroch sú určené skúsenejším pestovateľom .Stromčeky neumiestňujte v blízkosti tepelných zdrojov, a pravidelne ich zalievajte. Ich umiestnenie v teplom interiéri je limitované na maximálne 2 -3 dni. Po Vianociach ho zapustite do pôdy v záhrade, aby nedochádzalo k premŕzaniu koreňového obalu; aj v zimnom období dochádza dýchaním rastlín k výparu vody, ktorú potrebujú pomocou koreňov dopĺňať. To je práve často základný kameň úrazu. Ak je koreňový obal premrznutý alebo nedostatočne výkonný vďaka jeho redukcii, dochádza k uschnutiu stromčeka.

Tip BAUHAUS: Skvelým pomocníkom pre zlepšenie a podporu kvality života stromčeka  je tekuté hnojivo, ktoré sa v primeranom množstve naleje do zásobníka na vodu. Zásobník je spravidla umiestnený v stojane na stromček. Hnojivo zvýši vitalitu stromčeka, obmedzí opadávanie ihličia a tvorbu baktérií vo vode. Hnojivo možno tiež použiť do vázy s vetvičkami. Rozličné druhy tekutých hnojív zakúpite práve teraz v špecializovanom centre BAUHAUS.

Čaro umelého stromčeka:

Umelé vianočné stromčeky sú dokonalou imitáciou živých stromčekov. Ich najväčšou výhodou je, že nikdy neopadajú a vydržia až do konca Vianoc. Navyše, výber umelých stromčekov je veľmi široký.

Samozrejmosťou pri nákupe rezaného vianočného stromčeka v špecializovanom centre BAUHAUS je bezplatné ofrézovanie kmeňa a zabalenie do siete pre uľahčenie dopravy. Skrášlite si svoje bývanie dokonalým vianočným stromčekom a užívajte si vianočnú pohodu!