Výkon DSLR a malé rozmery – EOS M10 a EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS.

Canon predstavuje EOS M10 – úplne nový fotoaparát, ktorý integruje to najlepšie z DSLR fotografie v kompaktnom tele. Ak vás už neuspokojujú bežné momentky zo smartfónu a chcete prejsť na vyššiu úroveň, fotoaparát EOS M10 je ideálny na dokumentovanie sveta okolo vás. Je kombináciou procesora DIGIC 6, najpokročilejšieho procesora z dielne Canon, 18-megapixelového snímača a technológie Hybrid CMOS AF II. Vďaka tomu ponúka rýchlu odozvu a špičkovú obrazovú kvalitu pri fotografovaní aj pri nakrúcaní Full HD videa.

Dnes zároveň uvádzame na trh nový štandardný objektív so zoomom EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM pre model EOS M10, a tiež pre všetky fotoaparáty série EOS M. Objektív EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM je ľahký a skladací, preto je ideálnym spoločníkom na cesty.

Vysoká ostrosť a dobré vykreslenie detailov na každej fotografii.

Fotoaparát EOS M10 s procesorom DIGIC 6 vám poskytne tvorivú slobodu a umožní vám zachytiť krásu v jasnom osvetlení aj v horších svetelných podmienkach – pixely snímača dokážu zachytiť viac svetla s nižším obrazovým šumom. Okrem dobrých obrazových výsledkov aj v zložitých svetelných podmienkach a živých farieb vám 18-megapixelový snímač formátu APS-C umožní získať skutočne detailné zábery. Výsledkom budú úžasné a originálne snímky, či už sa ich rozhodnete vytlačiť, alebo zdieľať s priateľmi v elektronickej podobe.

Prázdninové dobrodružstvá alebo zábery vašich detí – nový fotoaparát dokonale zachytí rýchle akcie a spontánne momenty. Vďaka technológii Hybrid CMOS AF II a 49-bodovému autofokusu dokáže EOS M10 zaostriť presne a okamžite, s využitím súvislého zaostrovania počas nakrúcania videa. To znamená, že už nezmeškáte žiaden záber a k dispozícii máte bohaté možnosti pri tvorbe kompozície. Ak používate kompatibilné objektívy, napríklad EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, dynamický systém stabilizácie potláča chvenie fotoaparátu, takže získate stabilný videozáznam aj pri nakrúcaní v pohybe.

Intuitívny dizajn, prispôsobiteľné ovládanie.

Fotoaparát EOS M10, inšpirovaný digitálnymi zrkadlovkami EOS, ponúka intuitívnu manipuláciu prostredníctvom minimalistických ovládacích prvkov a 7,5 cm (3,0”) dotykového LCD displeja s upravovateľným systémom menu. Ovládanie fotoaparátu si tak môžete prispôsobiť vlastným potrebám. V režime Creative Assist aj menej skúsení fotografi jednoducho zvládnu jednotlivé ovládacie prvky a najčastejšie používané nastavenia fotoaparátu – vďaka zrozumiteľnému jazyku, ktorému porozumie každý. Pre skúsených fotografov, ktorí požadujú vyššiu mieru samostatnosti, ponúka EOS M10 ergonomický predný ovládač, umožňujúci rýchly prístup k pokročilým nastaveniam vrátane clony a expozičného času.

Skutočne kreatívne zábery umožňuje vyklopenie displeja až o 180 stupňov, takže môžete fotografovať aj z neobvyklých uhlov či nízko pri zemi. Pri vyklopení displeja na maximálnych 180 stupňov navyše fotoaparát automaticky spustí režim Self Portrait, v ktorom si vytvoríte pôsobivé „selfíčka“.

Zdieľanie a ukladanie snímok po pripojení fotoaparátu.

Vďaka rozhraniu Wi-Fi je prenos a ukladanie fotografií aj videa priamo z fotoaparátu do cloudových služieb, vrátane služby irista od Canon, úplne bezproblémové. Technológia Dynamic NFC tiež umožňuje pripojenie k smartfónu jednoduchým poklepaním, takže snímky môžete prenášať a zdieľať prostredníctvom svojho telefónu prakticky okamžite. S aplikáciou EOS Canon Camera Connect máte navyše možnosť bezdrôtového diaľkového snímania s plne manuálnym ovládaním.

Skvelý objektív na cesty: EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM.

Objektív EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM je dokonalý spoločník fotoaparátu EOS M10 a vďaka nízkej hmotnosti len 130 g si ho môžete vziať so sebou kamkoľvek. Či sa rozhodnete fotografovať detailné portréty alebo krajinu v diaľke, univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností 24 – 72 mm (ekvivalent 35 mm) vám dovolí vytvoriť množstvo rôznorodých záberov bez potreby meniť objektív. Aby sa zaistila maximálna ostrosť a detailnosť vašich snímok, EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM obsahuje tri asférické šošovky, ktoré prinášajú výnimočnú obrazovú kvalitu aj napriek malým rozmerom objektívu. O zachytenie rýchlej akcie sa stará 3,5-krokový optický stabilizátor obrazu, ktorý vám poskytne vyššiu obrazovú kvalitu potlačením chvenia fotoaparátu. Pre začínajúcich filmárov je objektív EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM taktiež vybavený technológiou STM, ktorá zaručuje plynulé a takmer nepočuteľné zaostrovanie počas nakrúcania videa.

Hlavné prednosti fotoaparátu EOS M10:

  • Kompaktný fotoaparát s výkonom DSLR
  • Mimoriadne jednoduché a kreatívne ovládanie
  • Bezdrôtové pripojenie, snímanie a zdieľanie snímok
  • Priestor pre vašu tvorivosť a rozvíjanie fotografických zručností
  • Nakrúcanie videa je rovnako jednoduché ako fotografovanie

Hlavné prednosti objektívu EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM:

  • Univerzálne využitie, ideálny pre používateľov modelov EOS M
  • Jednoduché prenášanie vďaka nízkej hmotnosti a skladaciemu dizajnu
  • Jednoduchá tvorba hladkého a stabilného videozáznamu
  • Optický stabilizátor sa postará o superostrý obraz
  • Rýchly autofokus vám umožní zachytiť spontánne momenty