Nová ŠKODA Superb Combi prichádza na Slovensko aj s novými motormi.

Najlepšie kombi značky ŠKODA všetkých čias, nová generácia modelu Superb Combi, prichádza na slovenský trh aj s rozšírenou ponukou motorov. Novinku je možné objednávať u autorizovaných partnerov ŠKODA AUTO už aj s moderným, úsporným agregátom 1,4 TSI/110 kW so systémom vypínania valcov alebo výkonným motorom 2,0 TSI/162 kW. Ceny modelu Superb Combi začínajú na sume 22 790 € vo výbave Active s motorom 1,4 TSI/92 kW.

„Od dnešného dňa sú pre záujemcov v showroomoch pripravené prvé kusy našej vlajkovej lode vo verzii kombi. Nový Superb Combi zároveň uvádza na náš trh dve nové motorizácie v tomto modelovom rade, pričom jedna z nich využíva pokrokovú technológiu vypínania valcov,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Nová generácia modelu ŠKODA Superb Combi prichádza do slovenských showroomov s rozšírenou ponukou motorizácií. Novinkami v ponuke sú benzínové motory 1,4 TSI/110 kW so systémom vypínania valcov a výkonný agregát 2,0 TSI/162 kW.

S agregátom 1,4 TSI/110 kW spotrebuje nová ŠKODA Superb Combi 5,1 l paliva na 100 km, čo v porovnaní s predchádzajúcim modelom porovnateľnej motorizácie predstavuje významné zníženie spotreby zhruba o 20%. Túto úsporu dosiahli konštruktéri okrem iného aj použitím systému vypínania valcov (ACT). ACT dočasne odpája druhý a tretí valec. V dvojvalcovom režime pracuje motor pod vyšším zaťažením a s vyššou účinnosťou. Táto technika môže v závislosti na štýle jazdy znížiť spotrebu o viac ako 0,5 l/100 km.

ŠKODA Superb Combi je na slovenskom trhu k dispozícii od 22 790 € vo výbave Active vrátane strešného nosiča, s úplne novým benzínovým motorom 1,4 TSI/92 kW a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Cenový rozdiel v porovnaní s verziou liftback predstavuje vo všetkých výbavových stupňoch iba 1 200 €. Voliť možno rovnako ako pri verzii liftback medzi štyrmi výbavovými stupňami: Active, Ambition, Style a Laurin & Klement. Stupne výbavy Active, Ambition a Style možno rozšíriť o atraktívne pakety Plus s množstvom prvkov doplnkovej výbavy za výhodnú cenu. Nový Superb Combi je k dispozícii s predĺženou zárukou a bezplatným servisom na 4 roky alebo do 120 000 km a doživotnou garanciou mobility Premium.