Vydajte sa do stredoveku po stopách vinárov.

STREDOVEKÁ PREŠOVAČKA V trnave otvorí vinársku sezónu. Trnava sa už po tretíkrát vráti do svojich slávnych vinárskych a vinohradníckych čias z obdobia stredoveku. Priamo na nádvorí trnavskej radnice bude dobová prešovačka s veselicou, ktorá k tomu neodmysliteľne patrí. Môžete sa tešiť na autentické spracovanie úrody, prešovanie hrozna na historickom preši, hrané scénky zo života vinárov a atraktívny historický večerný program. Nebudú chýbať ani degustácie vín z najlepších vinárstiev z Trnavy a okolia.

Krásne dievčatá budú bosými nohami šliapať hrozno v kadiach, hrať bude dobová hudba a spolu s ochutnávkou vín zažijete jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky. V piatok, 4. septembra, od 17:00 do 22:00 hodiny ožijú priestory nádvoria starej trnavskej radnice autentickými aktivitami týkajúcimi sa zberu a spracovania hrozna, a to prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov a vinohradníkov. Kto sa nebude báť zašpiniť si ruky, tešiť sa môže na sladký čerstvý mušt priamo z prešu!

Historické príbehy z Trnavských viech z minulosti a súčasnosť prepoja známe lokálne vinárstva Vína z Mlyna, Vinárstvo Magula, Vinárstvo Blaho, Villa Modur nesúce pôvodné hodnoty vinárskeho remesla. Práve v ich stánkoch budete môcť ochutnať ich najlepšie vína. Tešiť sa isto budú aj fanúšikovia kvalitnej a kreatívnej gastronómie!

Piatková stredoveká prešovačka oficiálne odštartuje jesennú vinársku sezónu 2015. Túto jeseň sa tak opäť môžeme tešiť aj na tradičný trnavský jarmok, obľúbené sobotné vínne tour do vinárstiev, na piatkové výlety za medovinou do medovinárstva Apimed alebo na nedeľné výlety do Smoleníc.

Viac informácií k podujatiu nájdete na www.regiontirnavia.sk alebo v Turistickom informačnom centre – región TIRNAVIA.

Zdroj foto:
Trnava Tourism