Nový Samsung Galaxy S6 edge+ spája výhody veľkého a zakriveného displeja.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila Samsung Galaxy S6 edge+, nový smartfón s 5,7-palcovým displejom, ktorý stavia na jedinečnom a prelomovom dizajne Galaxy S6 edge a smelo kráča priekopníckou cestou ďalej. Spája formu a funkčnosť prostredníctvom špičkových funkcií, vrátane najlepšej zobrazovacej technológie, unikátneho a na oboch stranách zakriveného dizajnu, najpokročilejšieho fotoaparátu pre dokonalé fotografie a videá či najmodernejšieho rýchleho nabíjania bezdrôtovo aj cez kábel.

To všetko poháňa neuveriteľne výkonný procesor. S rozšírenou pamäťou 4 GB RAM dokáže ponúknuť najvyššiu kapacitu a výkon na trhu, ktorý používateľom prináša doteraz najrýchlejší multitasking, zaistí aktuálne spravodajstvo aj pohotový prístup na sociálne siete a v neposlednom rade umožní hranie graficky náročných hier bez akéhokoľvek oneskorenia.

Samsung Pay, jednoduchá, bezpečná a všade dostupná mobilná platobná služba, bude spustená v Kórei spoločne s uvedením Galaxy S6 edge+ a následne v USA hneď v septembri. Samsung Pay pracuje ako s MST (Magnetic Secure Transmission), tak aj s technológiou NFC a jej bezpečnosť je zaistená prostredníctvom bezpečnostnej platformy KNOX, technológie snímania odtlačkov prstov a digitálnych tokenov. Moderná technológia nás tak opäť privádza bližšie k svetu bez peňaženiek.

„Veríme, že veľký displej poteší všetkých užívateľov, ktorí volajú po dokonalejšom multimediálnom zážitku, ktorý možno prežívať kdekoľvek,“ povedal JK Shin, generálny riaditeľ a prezident IT & Mobile divízie spoločnosti Samsung Electronics. „Smartfón Galaxy S6 edge+ je smelým a odvážnym krokom v ústrety požiadavkám našich zákazníkov.“

Galaxy S6 edge+ – najlepšia voľba pre multimediálne zážitky.

Model nadväzuje na unikátny a osobitý dizajn Galaxy S6 edge a ponúka ešte vyššiu mieru elegancie, decentnosti a precízneho spracovania. Prostredníctvom nového rozhrania „Moje aplikácie“ poskytuje užívateľom okamžitý prístup k obľúbeným aplikáciám jednoduchým dotykom na hranu displeja. „Moji ľudia“ zase umožňuje rýchlu komunikáciu s najvyužívanejšími kontaktmi. Na zakrivenom okraji obrazovky je možné navoliť obľúbené kontakty a následne im posielať správy, alebo telefonovať.

Prináša bezkonkurenčný multimediálny zážitok vďaka hlbšiemu kontrastu a detailom, ktorý sprostredkuje špičkový 5,7-palcový Quad HD Super AMOLED displej.

Všadeprítomné sociálne siete inšpirujú užívateľov k neustálemu zdieľaniu každodenných zážitkov prostredníctvom fotografií a videí. Samsung im prináša zdokonalené nástroje vrátane funkcie Steady Video, ktorá poskytuje digitálnu stabilizáciu obrazu (Video Digital Image Stabilization) na prednom i zadnom fotoaparáte za účelom ostrého a jasného videozáznamu. Video Collage Mode obohacuje videonahrávky radom efektov a rámčekov Ďalej umožňuje nahrávanie vo vysokej kvalite 4K a taktiež Live Broadcast (priamy prenos). Užívatelia môžu v reálnom čase vysielať aktuálne dianie vo Full HD kvalite priamo z telefónu na jeden, či celú skupinu kontaktov, alebo priamo verejne cez YouTube Live. Ktokoľvek, kto dostane YouTube link od užívateľa Galaxy S6 edge+, môže sledovať živý prenos zo svojho smartfónu, tabletu, PC alebo Smart TV s pripojením na YouTube.

Galaxy S6 edge+ môžete ho nabíjať všetkými aktuálne dostupnými spôsobmi: prostredníctvom kábla i bezdrôtovej nabíjacej technológie. Integrovaná bezdrôtová technológia je navyše kompatibilná so všetkými bezdrôtovými nabíjacími podložkami na trhu. Pomocou kábla je zariadenie plne nabité už za približne 90 minút, bezdrôtovo za približne 120 minút. Podporovaná funkcia SideSync ponúka bezdrôtové aj káblové prepojenie PC-smartphone pre hladkú a rýchlu synchronizáciu zariadenia. Vďaka automatickému vyhľadaniu a rýchlemu nastaveniu si užívatelia okamžite prepoja svoje Samsung zariadenie s PC alebo s tabletom a môžu jednoducho pracovať s dokumentmi a dátami naprieč všetkými platformami aj operačnými systémami.

Ďalšou výhodou je pokročilý systém fotoaparátu vrátane funkcií Quick launch (Rýchly štart – stačí dvakrát stlačiť tlačidlo HOME a fotoaparát je spustený za menej ako jednu sekundu), Auto Real-time High Dynamic Range (HDR), Smart Optical Image Stabilization (OIS) a v neposlednom rade úplne nové fotografické filtre.

Obsahuje bezpečnostné prvky KNOX Active Protection a My KNOX (aplikácia s jednoduchým a rýchlym spustením), ktoré chránia citlivé a firemné dáta proti zneužitiu.

Začne sa predávať od augusta. Vyberať je možné z dvoch variantov pamäte, 32 GB alebo 64 GB, a radu farebných prevedení vrátane zlatej a čiernej.