ŠKODA predstavuje príslušenstvo pre cestovanie so štvornohými miláčikmi.

Obdobie letných dovoleniek je v plnom prúde a veľa motoristov si berie so sebou aj svojho štvornohého miláčika. ŠKODA nezabúda ani na nich a predstavuje praktické príslušenstvo pre bezpečné a čisté cestovanie. Ponuka siaha od bezpečnostného pásu pre psov až po mrežu, ktorá oddeľuje batožinový priestor od priestoru pre cestujúcich.

Bezpečnosť všetkých členov posádky má pre značku ŠKODA najvyššiu prioritu. Platí to rovnako pre človeka ako aj zviera. Pri preprave psov na zadnom sedadle je preto bezpečnostný pás pre psa nevyhnutnou súčasťou ŠKODA Originálneho príslušenstva. Bez tohto zabezpečenia by bolo zviera v prípade kolízie vymrštené vpred, čo by predstavovalo ohrozenie nielen pre psíka, ale aj pre človeka, sediaceho pred ním. Pás navyše pri bežnej jazde zabráni psovi v pohybe, a tým aj rozptyľovaniu vodiča. Psí bezpečnostný pás je možné objednať v štyroch veľkostiach – od S až po XL. Okrem toho má aj ďalšie praktické využitie.

V spojení s vôdzkou je možné pás používať aj pri prechádzkach a výcviku psa. Ak psíka umiestnite na zadnom sedadle, praktický ochranný poťah sa postará o to, aby interiér ostal čistý. Tak v modeli ŠKODA Citigo ako aj ŠKODA Superb, poťah je dostatočne veľký na to, aby zakryl celú plochu zadných sedadiel a ochránil ju pred chlpmi prepravovaného zvieraťa a ďalšími nečistotami. Pevná tkanina poťahu je nepremokavá a ľahko umývateľná. Protišmyková povrchová úprava zvyšuje bezpečnosť počas jazdy. Pomocou očiek sa poťah jednoducho pripevní k hlavovým opierkam predných a zadných sedadiel. Mnohí majitelia psov ocenia priestrannosť a funkčnosť niektorého z automobilov značky ŠKODA vo verzii kombi. Deliace mreže pre modely Fabia Combi, Octavia Combi a Superb Combi zaistia bezpečnú prepravu psa v batožinovom priestore. Pomocou tejto pozdĺžnej deliacej mreže možno batožinový priestor rozdeliť prakticky a zároveň bezpečne na dve časti. Pes na jednej strane, kufre a ďalšie predmety na druhej. To isté platí aj pre priečnu deliacu mrežu, ktorá je k dispozícii pre modely ŠKODA Fabia Combi a ŠKODA Superb Combi. Táto vertikálna mreža, umiestnená priamo za hlavovými opierkami zadných sedadiel, zabraňuje zvieraťu v prístupe do priestoru pre cestujúcich. Prevedenie mreže umožňuje vodičovi nerušený výhľad dozadu.

Aby bol batožinový priestor aj pri preprave psa čo možno najčistejší, je možné ho chrániť koberčekmi alebo podložkami, ktoré sú k dispozícii pre všetky modely. Gumová podložka presne zodpovedá tvaru podlahy batožinového priestoru a nie je ju potrebné nijako upevňovať. V prípade potreby možno podložku jednoducho vybrať a vyčistiť. V ponuke ŠKODA Originálneho príslušenstva je aj robustná plastová ochranná vložka do batožinového priestoru. Pre modely ŠKODA Rapid, Rapid Spaceback, Yeti, Octavia a Octavia Combi sú na želanie k dispozícii aj obojstranné koberce do batožinového priestoru. Z jednej strany sú potiahnuté tkaninou, z druhej strany voči nečistotám a vode odolným materiálom. Pre čistú prepravu štvornohého maznáčika postačí otočiť koberec odolnou stranou nahor.