Čo si zobrať na dovolenku? Postačí kvalitný smartfón.

Je tu čas dovoleniek, a oddychu. Opýtali sme sa spoločnosti ASUS, akú techniku doporučuje dovolenkárom pribaliť si do batožiny a preplnených kufrov.

Nemusíte so sebou ťahať neposednú fototechniku, ktorá aj tak obvykle iba zavadzia. Vašim najvernejším spoločníkom tohtoročnej dovolenkovej sezóny bude smartfón najvyššej kvality. ASUS ZenFone 2, pretože fotí rýchlo, jednoducho, spoľahlivo a bez telefónu sa dnes nepohnete ani na krok. Tak prečo neoptimalizovať?!

Ako na to, zvládneme to ! ASUS vám pripravil Krátku príručku správneho fotenia, ktorá každému používateľovi smartfónu ZenFone 2 pomôže využiť potenciál zabudovaného PixelMaster fotoaparátu na sto percent.

ZenFone 2:

5 tipov alebo Krátka príručka správneho fotenia:

Vytiahni, zamier, odfoť.

Základom fotoaparátu je režim Auto, ktorý splní základné požiadavky na jednotku. Jeho používanie je maximálne nenáročné. Vytiahnite telefón, zamierte hľadáčikom fotoaparátu na žiadaný objekt a stlačte spúšť. Fotografia je na svete v priebehu niekoľkých sekúnd. Budete spokojní.

Proti svetlu sa vraj zle fotí. Nie, ak viete ako.

Najkrajšie fotky z dovolenky sú tie na pláži a pri zapadajúcom slnku. Problém každej scény, kedy fotíte proti svetlu, však spočíva v tom, že hlavný objekt je často tmavý a nevýrazný. Režim HDR tento problém rieši. Optimálne prepojí dominantný objekt s pozadím a vytvorí skutočne unikátnu fotografiu. Pretože plážová fotka z dovolenky je nutnosť, tak nech vyzerá k svetu. Stačí zamieriť a fotiť.

Fotenie v noci? Žiaden problém.

ZenFone 2 adresuje ďalší častý problém. Fotenie v noci, v tmavých scénach a v slabších svetelných podmienkach. V týchto prípadoch pomôžu režimy Night a Low Light. Druhý menovaný inteligentne zlučuje pixely a produkuje až o 400% jasnejšie snímky. Odporúčame využiť počas večerných prechádzok a posedení. Stačí zamieriť….

Aby fotky krajšie boli.

ZenFone 2 má vo výbave mnoho režimov, ktoré sú navrhnuté pre vaše špecifické potreby. Krásnu dovolenkovú krajinu najlepšie zveční režim Panoráma. Dovolenkový pozdrav na sociálne siete sa nezaobíde bez vašej tváre, ktorú ideálne zachytí režim Selfie. Do pozornosti dávame aj režim Beautification, ktorý v reálnom čase automaticky skrášli vašu tvár. Fotografie s unikátnym efektom vytvoria režimy Miniature a Time Lapse. Samozrejme, bohatá ponuka „klasických“ efektov nechýba. A ak vám vadia okoloidúci ľudia, ktorí nerešpektujú vašu potrebu fotiť sa pri pamiatke, tak tých z fotky jednoducho odstránite. Režimom Smart Remove. Stačí….

Manuálny režim pre náročných.

ZenFone 2 patrí medzi najlepšie fototelefóny na trhu. Jeho úplný potenciál odomknete režimom Manual, ktorý ponúka nevídanú slobodu, takmer na úrovni profesionálnych fotoaparátov. Prispôsobte si fotografie zmenou expozície, nastavením ISO, voliteľnou rýchlosťou uzávierky, zaostrením a vyvážením bielej. Ideálne pre každého, kto chce mať maximálnu kontrolu nad fotením alebo rád experimentuje. Stačí zamieriť a užiť si širokú škálu možných kombinácií nastavení.