David Koller, Štefan Skrúcaný, Majk Spirit v dobrej nálade pri poháriku.

Posledný júnový víkend sa v Nestville Parku v obci Hniezdne na východnom Slovensku konal Nestville Open Day. Udalosť prilákala do areálu expozície tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva tisícky návštevníkov. Okrem silných mužov sa návštevníci počas dvoch dní zabávali na koncerte viacerých hudobných hviezd ako David Koller, Majk Spirit, Korben Dallas, Horkýže Slíže či Adam Ďurica a Kristína. Na hlavnom pódiu sa predstavilo aj trio La Gioia či kapely Smola a Hrušky, Zoči Voči i Helenine oči.

V rámci festivalu sa konalo druhé kolo Pohára Európy strongmanov. Päť silových disciplín preverilo formu dvanástich najsilnejších mužov z 11 krajín. Už podľa účasti špičiek bolo jasné, že pôjde o tuhý boj. Žiaľ, neobišiel sa bez zranení. Českému pretekárovi Žaloudekovi (ochrankár Karla Gotta)  sa ozvalo nedoliečené zranenie z predchádzajúceho obdobia, a tak druhú časť pretekov neabsolvoval v plnom nasadení. Pár škrabancov si však odniesol každý pretekár.   Slovenským divákom sa v  skvelej forme predstavil Poliak Mateusz Baron, ktorý v roku 2011 vyhral známe preteky Arnold Classic Strongman  Amateur a z Hniezdneho si odniesol najvyššiu trofej Nestville Strong Man 2015.  Náš najsilnejší muž Igor Petrík sa umiestnil na štvrtom mieste.

Obec Hniezdne na severnom Spiši zažila dvojdňový hudobný festival s množstvom atrakcií a sprievodných podujatí.  Nestville Park oslavoval štvrté narodeniny naozaj vo veľkom štýle s viac ako 11 tisíc návštevníkmi.  Tak ako návštevníci, tak aj účinkujúci si vychutnali prvú slovenskú whisky, ktorá sa vyrába v Hniezdnom.

Nestville Open Day sa konal v expozícii Nestville Park. Expozícia predstavuje život ľudí v regióne od 13. storočia po súčasnosť, na Slovensku veľmi netradičnou formou, ale so svetovými parametrami. V Parku je najväčší vyrezávaný obraz v Európe, na stavbu a výzdobu expozície bol použitý tatranský pieskovec, či drevo typické pre túto lokalitu – smrek a jedľa. Neďaleko bol nájdený najstarší zachovaný liehovar zo 17. storočia, na ktorého históriu nadviazal aj súčasný miestny moderný liehovar. Na záver exkurzie po Nestville parku môžu dospelí návštevníci ochutnať prvú slovenskú whisky vyrobenú priamo v Hniezdnom.

Za Nestville Park sa vyjadril František Strela, manager of Nestville Park.