5 vitamínov vďaka, ktorým si udržíte mladistvý vzhľad.

Určite ste sa už kde kade dočítali o troch najistejších spôsoboch udržania mladistvej pleti: chrániť svoju pleť pred slnkom, nefajčiť a jesť zdravo.  Okrem vyššie spomenutých pravidiel môže pomôcť nielen nášmu zdraviu, ale aj k udržaniu krásnej pleti dostatočný príjem vitamínov. Ktoré z vitamínov by mali byť neoddeliteľnou súčasťou v našom jedálničku, ale aj v zložení krémov.

Pokožke by sme mali určite poskytovať vitamíny rozpustné v tukoch – A,D,E,K,F /kyselina linolová, kyselina linolénová/ a vitamíny rozpustne vo vode C,B,P, PABA /kyselina paraaminobenzenová – patrí do skupiny B vitamínov/

Vitamín A v boji proti vráskam

Okrem toho, že je vitamín A potrebný pre udržiavanie zdravého zraku, je nápomocný aj pri posilňovaní imunitného systému a pri obnove tkaniva a spevneniu pokožky. Retinol normalizuje proces keratinizácie kože.

Reguluje tvorbu mazu, čím pôsobí proti akné.. Pre udržanie krásnej a zdravej pleti by sme mali tento vitamín prijímať nielen zvnútra, konzumáciou mrkvy, broskyne, manga, sušených marhúľ a papriky, ale aj zvonku kvalitným pleťovým krémom, napríklad Doliva & Vitamine vitalizujúcim a regeneračným krémom s UVA/UVB SPF, ktorý obsahuje olivový olej i vitamíny A,C a E  chrániace pleť pred voľnými radikálmi a spomaľujúce prirodzené starnutie pokožky.

Vitamín C proti škvrnám

Známy aj ako kyselina askorbová ochraňuje pokožku pred pôsobením voľných radikálov a zároveň chráni pokožku pred predčasným starnutím.

Vitamín C pôsobí na reparáciu kože a používanie kozmetiky s jeho obsahom odporúčam na staršiu pokožku, 40+,” radí medicínska reprezentantka. „Céčko” pomáha pri hojení raniek a eliminuje výskyt hnedých škvŕn na koži. Pôsobí na látkovú výmenu a ak je súčasťou krémov, stimuluje tvorbu kožných kolagénových vlákien. Taktiež chráni pokožku pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia, či nikotínu. Tento vitamín získate konzumáciou brokolice, papriky, paradajok, pomarančov, zemiakov a kiwi. Dostatočný prísun vitamínu C si môžete doplniť aj vďaka šumivým tabletám Additiva Vitamin C Zitrone šumivé tablety Nezabúdajte na prísun „Céčka” aj zvonku.

Vitamín D proti začervenaniu

Koža si kalciferoly syntetizuje sama. Reguluje správne využitie vápnika a fosforu, ale aj činnosť imunitného systému a nervového systému. Je dôležitým antioxidantom, má účinky na hustotu kostí a zdravie chrupu a pôsobí protirakovinovo. Veľké množstvo tohto vitamínu sa nachádza v rybách, mlieku a žĺtku.

Vitamín E pre hydratáciu

Vitamín krásy ochraňuje pokožku proti voľným radikálom a slnečnému žiareniu. Je predovšetkým úžasným antioxidantom, ktorý sa veľmi dobre vstrebáva cez kožu a pomáha pri popáleninách. Udržiava v pokožke vlhkosť, preto je účinnou zbraňou proti vráskam a ochabnutej pleti. Vitamín E sa hojne vyskytuje v špenáte, brokolici, avokáde, mandliach, olivovom oleji, tofu a krevetách. Nezabúdajte na prísun „Éčka“ nielen svojej pleti, ale aj pokožke tela. Doliva sprchovací gél Vitamín vďaka olivovému oleju a vitamínovým perličkám osvieži a oživí pokožku.

Vitamín K proti tmavým kruhom pod očami

Je nevyhnutný v procese krvnej zrážanlivosti. Vitamín K je veľmi napomocný pri liečbe nevzhľadného podráždenia kože, ako sú napríklad žilky, strie, jazvy, a tmavé kruhy pod očami. Avšak výskum o účinkoch vitamínu K na kožu je obmedzenejší než vitamínov E a C. Vitamín K nájdete v zelenom čaji, kyslej kapuste, brokolici, pšenici, fazuli, pŕhľave a vajciach.

Akú kombináciu vitamínov v kréme by sme mali voliť podľa medicínskej reprezentantky?

  • 30 rokov – kombináciu vitamínov A, E a C
  • 40 rokov – kombináciu vitamínov A, E a C
  • 50 rokov – kombináciu vitamínov A, E, C a F