Nový Samsung GALAXY Tab A: partner pre prácu aj zábavu.

Nový rad tabletov Samsung GALAXY Tab A nadväzuje na úspešný rad GALAXY Tab 4 a svojim užívateľom prináša všetko podstatné pre prácu i zábavu. Prichádza s mnohými vylepšeniami, okrem iného s výkonnejším procesorom, novým pomerom strán 4:3 alebo tenším a ľahším telom s mäkkou a príjemnou textúrou. Užívatelia ocenia širokú kompatibilitu a možnosť zdieľania obsahu jednoducho naprieč rôznymi zariadeniami.

Samsung Tab A s 9,7-palcovým displejom bude na slovenskom trhu k dispozícii v dvoch verziách: bez S-penu v čiernom či bielom prevedení a variantoch WiFi alebo LTE + WiFi; alebo s inteligentným perom S-pen uľahčujúcim prácu s dokumentmi aj zaznamenávanie poznámok v čiernom a bielom prevedení a Wi-Fi.

Smartly connected

Nová funkcia Smartly connected umožňuje prepojenie tabletu s televízorom disponujúcim technológiou BLE (Bluetooth Low Energy), stačí ich raz spárovať a obe zariadenia sa potom vždy automaticky prepoja a môžu svoj obsah navzájom ľubovoľne zdieľať. Prehliadanie obsahu z tabletu na TV, alebo TV relácie v tablete je od tejto chvíle ľahšie než kedykoľvek predtým. Vďaka funkcii Briefing on TV môžu používatelia každé ráno začínať príjemne. Na veľkej TV obrazovke sa im po prebudení zobrazí aktuálny denný rozvrh, vrátane počasia.

Side Sync 3.1 pre prvotriednu efektivitu práce

Pohodlná práca s dokumentmi naprieč mobilnými zariadeniami aj PC je zabezpečená prostredníctvom funkcie Side Sync 3.1. Užívateľ si zosynchronizuje svoj telefón, tablet a PC a vďaka tomu potom tablet môže poslúžiť napr. ako druhá obrazovka PC, keď je potrebný väčší priestor k náhľadu. Keď sa prepojí tablet so smartfónom, objavujú sa na jeho obrazovke zmeškané hovory, alebo napríklad sms.

Jednoduché ovládanie je zárukou úspechu

Operačný systém Android Lollipop je prispôsobený novému pomeru strán a poskytuje intuitívne a jednoduché ovládanie. Na obrazovke uzamknutého tabletu sa novo môže zobraziť až päť zmeškaných udalostí. Súbory je možné ľubovoľne presúvať (drag & drop) po ploche.

Verzia s inteligentným perom S-pen navyše umožňuje jednoduchý zápis napr. do kalendára, prípadne zvýraznenie dôležitých poznámok. Užívatelia pri práci ocenia, že sa S-pen chová aj ako myš a môžu si vďaka nej (a funkciou Smart Select) pridržaním tlačidla na pere označiť viac súborov naraz a tie preniesť na požadované miesto, do dokumentu, emailu a pod.

Digitálna kaligrafia

Inteligentné pero S-pen ponúka pohodlnú prácu a zvýšenú produktivitu, ktorú ovládanie prstom nemôže nikdy dosiahnuť. Práca s perom je rýchla a presná najmä v oblasti úpravy obrázkov a textu. Text je možné jednoducho označiť a jednotlivé časti zvýrazniť, presunúť a ďalej zdieľať. Pokročilý displej s citlivosťou na prítlak pera navyše dáva vlastnému rukopisu nový digitálny rozmer a umožňuje vytvárať až výtvarné kaligrafické diela.

Okrem práce zvládne aj zábavu

Používatelia majú možnosť si v rámci ponuky Galaxy Gifts stiahnuť množstvo bonusového obsahu a aplikácií. Napríklad majitelia všetkých tabletov Galaxy Tab A na Slovensku získajú elektronické predplatné denníka Hospodárske noviny na 6 mesiacov úplne zdarma. Predplatné bude ponúkané prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá bude k dispozícii na stiahnutie v obchode GALAXY Apps. Vďaka pomeru strán 4:3 je zaistené rovnomerné rozloženie obsahu tak, aby bolo čítanie príjemné pre oči. Okrem čítania používatelia využívajú tablet tiež na čítanie emailov a prechádzanie sociálnych sietí, na čo sa im osvedčil tento formát. Samsung GALAXY Tab A myslí aj na deti a ich zaneprázdnených rodičov. Detský režim ponúka prispôsobené prostredie pre najmenších používateľov. Prostredníctvom obrázkových ikon sa dieťa ľahko zorientuje v ponuke, špeciálne okno fotoaparátu napr. ponúkne rad veselých animácií pre unikátne „umelecké“ diela. Rodičia na druhej strane veľmi ocenia možnosť nastavenia presnej doby, počas ktorej sa dieťa môže s tabletom hrať, alebo zoznamu aplikácií, ktoré sú dieťaťu prístupné. Navyše je vždy vytvorený report činnosti, takže rodičia získajú presný prehľad aplikácií používaných ich ratolesťami, a to aj z hľadiska množstva stráveného času.

Vybavený pre zážitky

Samsung GALAXY Tab A je vďaka svojim rozmerom predurčený na to, aby nezmeškal žiadny okamih. So svojimi 7,5 mm je najtenším zariadením svojho druhu na trhu. Oproti predchodcovi Tab 4 sa tiež znížila jeho váha, a to o 17 g. Je vybavený 5-megapixelovým fotoaparátom s funkciami autofocus a sekvenčným záberom. Batéria vydrží až 10 hodín prevádzky. Nový procesor A53 ponúka o 21 % vyšší výkon ako jeho predchodca v modeli Tab 4.