Dizajnové a úsporné čerpacie stanice.

Slovenská spoločnosť Oliva Group s.r.o. prevádzkuje nezvyčajné čerpacie stanice s príjemným minimalistickým dizajnom. Od minulého roka je otvorených 6 čerpačiek a do konca roka 2016 má vyrásť ďalších 12. Čerpacie stanice Oliva nenarúšajú okolie a ponúkajú to podstatné – palivo. Neponúkajú doplnkový tovar, platobné miesto je pri výdajnom stojane, a tak je tankovanie efektívne, rýchle a výhodnejšie ako vo väčšine konkurencie.

„Na úplnom začiatku nášho projektu stál cieľ – zmeniť tradičné vnímanie čerpacích staníc ako rozľahlých stavieb s predajňou či kaviarňou.“ Vysvetľuje zámer spoločnosti Oliva výkonný riaditeľ Dávid Stohl.  „Po dohode s architektmi sme vyvinuli kompaktné dizajnové čerpacie stanice, ktoré sa dajú umiestniť na pozemkoch s malou metrážou. Umožňuje nám to Olivu esteticky začleniť aj do hustejšie zastavaných častí obcí a miest.“

Okrem vzhľadu čerpacích staníc, ktoré  farbou a líniami korešpondujú s názvom značky, sa pozitívny vzťah Olivy k prírode prejavuje aj minimálnym vplyvom výstavby a prevádzky na životné prostredie. Malé priestorové požiadavky a nízke materiálové nároky dopĺňa aj fakt, že  vodu do ostrekovačov poskytuje Oliva z výdajnej pištole priamo do auta, bez plytvania umelohmotných obalov. Tieto faktory sa odrážajú aj v cenách, ktoré sú výhodnejšie ako vo väčšine konkurenčných čerpačiek.

Pri budovaní dizajnových čerpacích staníc v Pečeňadoch a v Perneku sa myslelo aj na cyklistov, pretože sú pripravení im pomôcť s dofúkaním kolies a cyklista sa môže občerstviť vodou z pitnej fontánky, alebo si oddýchnuť na lavičke v oddychovej zóne.

Čerpacie stanice Oliva ponúkajú len palivo a vodu do ostrekovačov. Keďže kvalita paliva je pre túto sieť veľmi dôležitá, dodávateľmi benzínu a nafty sú výhradne český Unipetrol a slovenský Slovnaft. Obaja dodávatelia sú jednotkou na domácich trhoch a majú dlhoročné skúsenosti nielen s dodávkou, ale najmä s výrobou palív.

Sieť Oliva sa dynamicky rozširuje. V súčasnosti je možné tankovať pri Kauflande v Galante, Senici a v Starej Ľubovni, ale aj v Bratislave Petržalke (OC Danubia/Carrefour), Perneku a v Pečeňadoch. V lete pribudne Oliva v Liptovskom Mikuláši a v Košiciach. Spoločnosť sa netají ambíciou ďalej rozširovať sieť a prezrádza plány s doplnením služby nabíjania elektromobilov, či s umožnením samoobslužných platieb.