Kingston Digital vedie rebríček dodávateľov SSD

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť Kingston masívny 28% podiel zo 114 miliónov dodaných jednotiek v roku 2022.

Podľa najnovších zistení sa na globálnom trhu s SSD v roku 2022 stabilizovala dynamika ponuky a dopytu. Stalo sa tak po vyriešení tzv. „čipovej krízy“, teda nedostatku integrovaných obvodov (IC), ktorý brzdil trh v roku 2021. Napriek vyriešeniu tohto problému sa celosvetové dodávky SSD diskov znížili, pričom v roku 2022 sa dodalo len 114 miliónov kusov, čo predstavuje 10,7 % pokles oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Kingston napriek tomu zostala aj v roku 2022 lídrom v dodávkach SSD diskov, pričom si udržala solídny náskok a oproti roku 2021 zaznamenala dokonca nárast trhového podielu. Výsledky za rok 2022 posilnili postavenie spoločnosti Kingston ako jasného lídra vo výrobe SSD diskov, keďže dodávateľ na druhom mieste mal na trhu podiel len 9 %.

V uplynulom roku globálna ekonomika naďalej zápasila s problémami a dodávky notebookov a stolných počítačov čelili istým obmedzeniam, čo malo vplyv aj na výrobcov modulov. V konečnom dôsledku to ale zvýhodnilo výrobcov s lacnejšími skladovými zásobami.

Trhové prostredie naďalej definuje rastúci dopyt po SSD s PCIe 4.0 NVMe, čo všetkých tlačí k prechodu od SATA k PCIe. TrendForce predpovedá, že vďaka upgradom sa pravdepodobne ešte viac zvýši povedomie o značke a naďalej bude rásť dopyt. V roku 2022 spoločnosť Kingston rozšírila svoje portfólio uvedením nových vysoko výkonných diskov, no rozšírila aj ponuku v kategórii externých a šifrovaných diskov.

Po uvedení nového klientského disku NV2 NVMe sa tento disk rýchlo stal najpredávanejším diskom v ponuke spoločnosti Kingston v roku 2022, pričom od jeho uvedenia na trh sa celosvetovo predalo viac ako 12 miliónov kusov. Po predošlom úspechu oceňovaného disku Kingston FURY Renegade SSD spoločnosť Kingston tento disk osviežila a doplnila o pasívny chladič, ktorý je ideálny najmä pre konzolových a počítačových hráčov. Kingston tým potvrdzuje pokračujúce zameranie spoločnosti na vývoj vysokokvalitných NVMe riešení.

Okrem rozšírenia portfólia produktov tak, aby čo najlepšie zodpovedalo aktuálnym nákupným trendom, spoločnosť Kingston naďalej ponúkala všetkým špičkovú podporu predaja a prístup k svojim odborníkom na produkty a k inžinierom, čo vedie k viac ako trom úspešným desaťročiam spoľahlivosti a zákazníckej podpory. Kingston na prvej pozícii v rebríčku trhu SSD preto nie je žiadnym prekvapením. Rovnaký prístup má aj v divízii DRAM, kde je Kingston už 20. rokov po sebe najväčším dodávateľom pamäťových modulov pre tretiu stranu.

„Je pre nás cťou, že môžeme opäť stáť na najvyššej priečke,“ povedal Tony Hollingsbee, obchodný manažér pre SSD spoločnosti Kingston v regióne EMEA. „Spoločnosť Kingston je od začiatku pevne odhodlaná slúžiť svojim zákazníkom a obchodným partnerom na celom svete a práve vďaka týmto silným a trvalým vzťahom zaznamenal náš obchod s SSD tak pozoruhodný rast. Nedávne zistenia spoločnosti TrendForce sú len ako dôkazom odhodlania a tvrdej práce celého nášho tímu a sme vďační za uznanie i úspech, ktorý s nimi môžeme spoločne zdieľať.“