D-Link uvádza nové switche pre podnikové siete, ktoré myslia na budúcnosť

Spoločnosť D-Link, globálny líder v oblasti sieťových technológií, oznamuje rozšírenie svojho portfólia multi-Gigabitových prepínačov o 10G manažovateľné stohovateľné Layer 3 switche série DXS-3610. Tento rad ponúka vysoký výkon, veľmi nízku odozvu a škálovateľnosť pre podnikové, alebo univerzitné siete a poskytovateľov služieb.

Výkonné prepínače série DXS-3610 poskytujú kapacitu až 2,16 Tb/s s maximálnou priepustnosťou paketov až do 1 607 Mb/s a 100G uplink porty, čím sa stáva ideálnym riešením pre budúce európske siete.

Switche série DXS-3610 poskytujú rozsiahlu flexibilitu v rôznych prostrediach – s vysokou hustotou portov sú k dispozícii v dvoch konfiguráciách, buď ako 48×10G Base-T alebo 10G SFP+ porty so 6×100G QSFP28. Väčšie podniky môžu tieto prepínače stohovať až do 12 fyzických jednotiek, aby fungovali ako jeden prepínač so šírkou pásma stohovacej zbernice až 1,2 TB/s. Okrem toho, zdroje vymeniteľné za chodu s možnosťou zdieľania záťaže a päť nezávislých, redundantných vymeniteľných chladiacich modulov znižuje prestoje v prípade výpadkov napájania alebo chladenia, maximalizuje dostupnosť a spoľahlivosť siete.

Séria DXS-3610 je k dispozícii s dvoma variantmi softvérového obrazu, štandardným (SI) a rozšíreným (EI). Standard Image ponúka širokú sadu protokolov vrstvy L2, VLAN, L2 multicasting, Quality of Service (QoS), širokú sadu bezpečnostných funkcií, statické smerovanie a podporu protokolov dátových centier. Rozšírený obraz (EI) poskytuje ďalšie možnosti, ako napríklad routing L3, L3 multicast, MPLS. Prepínače sú tiež vybavené mechanizmom riadenia zdrojov prepínačov, ktorý umožňuje dynamické prispôsobenie kapacity hardvérových prostriedkov a ich optimalizáciu. Séria DXS-3610 podporuje aj protokol OpenFlow v1.3 a je kompatibilná s core/agregačnými sieťami s povoleným SDN.

Pre viac informácií kontaktujte miestnu pobočku D-Link (www.dlink.com).