Môžete si spraviť chutné salámové rohlíky

Počet porcií: 32 ks

Čas prípravy: 45 minút + 2h odležanie cesta 

Ingrediencie:

2 balenia Mecom Bajkal salámy Premium

bazalkové alebo paradajkové pesto

300 g hladkej múky

200 g masla izbovej teploty

200 g mascarpone

1 ČL soli

1/2 ČL mletej rasce

1/2 ČL mletého cesnaku

1 vajíčko na potretie

sezam na posypanie

Múku si zmiešame s rascou, cesnakom a soľou. Pridáme maslo a mascarpone a vypracujeme cesto. Cesto zabalíme do fólie a necháme v chladničke odpočívať cca 2 hodiny. Cesto si rozdelíme na 4 časti. S každou časťou budeme robiť rovnaký postup. Cesto si vyvaľkáme na múke do kruhu. Vrch potrieme pestom, prípadne miesto pesta posypeme parmezánom. Následne rozložíme salámu a cesto rozdelíme na 8 častí ako pizzu. Každú časť zrolujem od vonkajšieho okraju smerom dovnútra do rohlíčka. Uložíme na plech s papierom na pečenie. Potrieme vajíčkom a posypeme sezamom. Pečieme pri teplote 180 stupňov do zlata – cca 20 minút. Necháme vychladnúť na plechu.

Dobrú chuť!

Bajkal saláma

Vychutnajte si prémiový zážitok chutí s Bajkal salámu z radu Premium. Očarí vás svojou znamenitou chuťou a vysokým podielom mäsa. Vyrobená je z kvalitných kuracích pŕs a bravčovej slaniny, čo jej dodáva lahodnú chuť a vôňu. Inšpirovaná ruskou receptúrou. Bez obsahu lepku a sóje.

Inšpirujte sa receptom na salámové mini rožky, ktoré môžete pripraviť jednoducho pre vašich blízkych.

Súťažná otázka:

Napíšte nám, koľko gramov mäsa bolo použitého na výrobu 100g Bajkal salámy. Napovedu nájdete na webovej stránke www.mecom.sk.

Svoje odpovede môžete posielať mailom na adresu redakcia@vkocke.sk až do 26.2.2021. Ako predmet správy použite “súťaž – Mecom.

Traja výhercovia získajú set Mecomu.

Všeobecné súťažné podmienky
Súťaže sa môžu zúčastniť len osoby staršie ako 18 rokov. Podmienkou súťaže je odoslať správnu odpoveď e-mailom na adresu redakcie (redakcia@vkocke.sk) v čase realizácie súťaže. Súťažiaci sa stáva účastníkom súťaže po splnení tejto podmienky. Vyžrebovanie výhercu súťaže sa bude realizovať do troch dní po ukončení súťaže, ak nebude oznámené inak. Do žrebovania budú zaradení len tí súťažiaci, ktorí odošlú v stanovenom čase správnu odpoveď a spĺňajú podmienky uvedené v týchto pravidlách. Výhercovia budú kontaktovaní mailom. Účastníci tejto súťaže sa jej zúčastňujú s vedomím, že nemôžu požadovať výhru v inom rozsahu okrem rozsahu, aký určí usporiadateľ. Účastníci tejto súťaže sú si súčasne vedomí toho, že v zmysle § 845 Občianskeho zákonníka č. 40/1964 Zb. v platnom znení nemožno výhry vymáhať a to ani prostredníctvom súdu. V prípade tlačovej chyby o tejto súťaži usporiadateľ za toto nenesie zodpovednosť. Ak je výherca neplnoletý, bude automaticky diskvalifikovaný. Výhry budú odovzdané len tým vyžrebovaným účastníkom súťaže, ktorí dodržia pravidlá tejto súťaže, splnia podmienky v nich stanovené a ich nárok bude usporiadateľom potvrdený. Výhru odovzdá usporiadateľ alebo ním poverená osoba. V prípade sporu o platnosti nároku na výhru vloženú do tejto súťaže je rozhodujúce rozhodnutie usporiadateľa. Usporiadateľ bude výhercu kontaktovať prostredníctvom e-mailovej správy. Vecné výhry budú jednotlivým výhercom odovzdané osobne alebo zasielané poštou resp. zásielkovou službou na adresu, ktorú uvedú. Pred odovzdaním výhier sa osoba preberajúca výhru musí preukázať osobným dokladom. V prípade, že si výherca výhru neprevezme alebo nepreukáže splnenie podmienok na odovzdanie výhry do 14 dní od prvého informovania o výhre Usporiadateľom, výhra prepadá v prospech usporiadateľa. Účastník zapojením sa do tejto súťaže dáva usporiadateľovi v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v platnom znení súhlas na spracovanie svojich osobných údajov pre potreby tejto súťaže v zmysle § 65 zákona č. 610/2003 Z.z. o elektronických komunikáciách súhlas na volanie alebo zasielanie SMS na číslo telefónu poskytnuté v registračnom formulári na účely priameho marketingu. V prípade výhry dáva účastník súťaže súhlas so zverejnením celého mena a obce na www.vkocke.sk, prípadne aj na facebookovskej stránke. Usporiadateľ si vyhradzuje právo na zmenu pravidiel. Účasťou v tejto súťaži vyjadrujú jej účastníci súhlas s pravidlami tejto súťaže a s ich záväznosťou.