Upokojujúca zelená je novou farbou jarnej sezóny

S odtieňmi zelenej, olivovej či kaki sa zväčša spáha módny štýl s názvom safari, túto sezónu však budú kraľovať výraznejšie odtiene zelenej a to hlavne na kvetovaných a palmových vzoroch. Zelená farba je farbou prírody, vyvoláva v nás pocit pokoja, harmónie a sviežosti. Majú ju radi najmä odvážni, tvoriví a samostatní ľudia. Ako ju nosiť túto jar prezrádzajú nasledujúce riadky.

Zelená farba a jej účinky

Zelená farba je farbou zdravia a prírody. Navodzuje rovnováhu, harmóniu, povzbudenie a pôsobí nesmierne ukľudňujúco. Upokojuje nervový systém, je účinná pri vyčerpanosti alebo zmierňovaní migrén. V minulosti sme ju v móde tak často nevídali, no dnes je skoro všade. Zelená farba sa stala populárnou aj vďaka luxusným značkám, ktoré ju zahrnuli do svojich kolekcií a predviedli na prehliadkových mólach.

Túto sezónu bude dominovať aj v interiéri, kde vám v kombinácii s prírodnými materiálmi navodí príjemný pocit pohody. A keďže zelená farba má viacero odtieňov, mali by ste si vybrať ten, ktorí lahodí vášmu oku najviac.

Zelená v šatníku

Najlepšie sa zelená kombinuje s bielou, krémovou hnedou či čiernou farbou. Závisí to od toho, aký look chcete dosiahnuť. Ak použijete jemnejšie farby, napríklad bielu, váš outfit bude vzbudzovať pocit upravenosti a čistoty. Pri kombinovaní farieb sa však viete vyhrať s farbami, a napríklad levanduľová či pudrovo ružová, ktoré s týmto odtieňom zelenej vytvoria ideálny farebný pár s nádychom sviežosti. Čo sa módnych kúskov týka, zelená vynikne najmä vrchných častiach odevu ako sú kabátiky či saká, no v lete však zožnú väčší úspech najmä šaty alebo nohavice. Vzorom sa tiež brániť nemusíte Túto sezónu dominujú veľké, zelené vzory v podobe kvetov či palmových listov. Zvoliť môžete aj prúžky a v kombinácii s viacerými farbami bude výsledok bezchybný.

Zelená v interiéri

Ak chcete vniesť do svojho interiéru trochu prírody v podobe zelených tónov, máte nepreberné množstvo možností. Táto optimistická farba sa skvele hodí do každej miestnosti vo vašom interiéri.  Zelená farba má relaxačné účinky a preto je vhodná do priestorov kde sa relaxuje a odpočíva (kúpeľňa, obývačka). A keďže podporuje aj spánok, je vhodná aj do vašej spálne či detskej izby. V kuchyni vám poskytne rovnováhu a nabije vás potrebnou energiou, takže sa v nej budete vždy cítiť dobre a príprava jedla vám pôjde od ruky. Navyše sa dá veľmi pekne kombinovať s odtieňmi hnedej a práve preto budete môcť v zelenej kuchyni využiť aj prírodný prvok dreva.

Čo sa odtieňov zelenej týka, jemné, pastelové tóny navodzujú pocit bezpečia, pohody a harmónie, preto je možné ich bez problémov použiť na strop,  steny, či podlahu. Tmavo zelená môže z dlhodobého hľadiska na veľkých plochách pôsobiť viac rušivo než pokojne, no je mimoriadne elegantná v podobe doplnkov, či dominantných kusov nábytku, ako je sedačka, či pekná štýlová komoda. Pokiaľ si netrúfate zelenú farbu použiť na veľkých plochách alebo na nábytku, dokonale vám poslúžia aj vhodne zvolené zelené doplnky ako vankúše, koberce, závesy alebo samozrejme aj zelené kvety.

Il. fotografia: pinterest.com
Galéria: Cellbes, Twinset