Oslava Medzinárodného dňa žien 2020

Súčasnosť prináša nový trend, ktorý hovorí jasne: Udržateľnosť vládne móde! Čím ďalej, tým viac sa vo svete šíri osveta o tom, aké obrovské znečistenie životného prostredia prináša módny priemysel. Touto témou sa inšpirovala aj značka VERO MODA, ktorá verí, že  móda a udržateľnosť vzájomne nevylučujú. Preto sa v roku 2020  spojila s influencerkou Elenou Carriére pre svoju  každoročnú kampaň Medzinárodného dňa žien.

V kampani v roku 2020 VERO MODA podporuje posilnenie postavenia žien v severnej Ugande prostredníctvom partnerstva s Caïo – sociálnym projektom zameraným na výrobu udržateľnej kozmetiky.

Ambasádorka kampane: Elena Carriére

Ambasádorkou a tvárou kampane sa stala Elena Carriére, inšpiratívna nemecká influencerka, modelka a zabávačka. Elena navštívila projekt v Ugande a stretla sa s pracovitými podnikateľkami a ich rodinami. Tam zistila, čo znamenala podpora značky VERO MODA pre ugandské komunity v regiónoch, v ktorých spoločnosť Caïo získava zdroje z bambuckého oleja na výrobu kozmetických výrobkov

Za pomoci značky VERO MODA, je cieľom spoločnosti Caïo v roku 2020 podporiť 3000 žien zapojených do jej programov pomocou IT zariadení a kancelárie, z ktorej môžu ľahšie zvládať svoje podnikanie.

Spoločnosť poskytuje ženám takisto vzdelávanie a školenia.

V spojení s podporou projektu, VERO MODA uvádza na trh na Medzinárodný deň žien (8. marca 2020) exkluzívnu kapsulovú kolekciu tričiek a mikín z organickej bavlny, vytvorenú na oslavu žien a ich úspechov. Finančné prostriedky z predaja sortimentu kapsúl poputujú priamo na projekt v Ugande.

Tričká a mikiny s grafickou potlačou dorazia sú súčasťou kolekcie AWARE od VERO MODA . AWARE je samostatná kolekcia udržateľnejších modelov z ekologických materiálov.

Tohtoročný odkaz je jednoduchý: you can (vy môžete/ty to dokážeš).

V roku 2020 chce značka VERO MODA  motivovať a inšpirovať ostatných, aby verili, že dokážu dosiahnuť to, čo chcú. Je to oslava nádeje a pozitivity – správa, ktorá odráža inšpiratívne príbehy neuveriteľných žien, s ktorými značka v Ugande pracuje a optimistický pohľad žien z VERO MODA, ktoré vedia, že môžu zmeniť ich každodenný život.

Štyri vybrané ambasádorky kampane stelesňujú optimistický náhľad, hravý štýl a nezávislého ducha modernej VERO MODA ženy #veromodawoman.

 

Kapsulová kolekcia je  dostupná v predajni VERO MODA Bratislava v obchodnom centre  Eurovea od 1. Marca 2020.