Ideálna kombinácia farieb pre každý vek

Modrá je farbou roka, no vo vašom šatníku by mala byť už dávno. Svojim množstvom odtieňov pristane každej pleti a dá sa kombinovať s ktoroukoľvek inou farbou. Nechajte sa inšpirovať!

Modrá farba pôsobí dojmom ľahkosti, bezpečnosti, vzbudzuje v nás pocit sviežosti, slobody a pritom istoty. Dokáže nás upokojiť, nastoliť vnútornú a vonkajšiu harmóniu, svetlé odtiene modrej zas rozveseľujú dušu a prinášajú bezstarostné predstavy.

Modrá je symbolom bohatstva, komunikácie, inteligencie a odpočinku, pokoja. Podnecuje koncentráciu, rozumovú aktivitu, pritom pôsobí relaxačne a má priaznivý vplyv na spánok. Na niektorých ľudí však môže pôsobiť unavujúco.

Vedeli ste, že..?
Modrá farba tu nebola odnepamäti. Jediný staroveký národ, ktorý mal pre ňu pomenovanie, boli Egypťania. Dokonca ani v starovekom Grécku, kolíske kultúry, nemali pomenovanie pre farbu nebies a mora.

Oblečení v modrej, najmä v jej tmavých odtieňoch, budete pôsobiť seriózne, sofistikovane, spoľahlivo a dôveryhodne. Preto je to najlepšia farba na dôležité pracovné stretnutia, pohovory a do akéhokoľvek formálneho prostredia, ako sú napríklad banky. Na modrú stavilo aj Tchibo vo svojej skorej jarnej kolekcii, ktorú nájdete v predajniach a niektoré kúsky len exkluzívne na webe tchibo.sk.

Pozor však na najchladnejšie odtiene tejto studenej farby, v ktorých môžete vzbudzovať dojem utiahnutosti a pasivity. Svetlomodré šaty preto vždy kombinujte s tmavšími odtieňmi modrej alebo s inými farbami.

TOP kombinácia

Námornícka, kráľovská, parížska, azúrová, indigová, aquamarínová, ultramarínová, nevädzová, polnočná, modrosivá, pastelová… Množstvo odtieňov modrej prináša nespočetné možnosti kombinácie s ďalšími farbami.

Dnes už neplatí „zelená – modrá – pre blázna dobrá“, ako sme posmešne pokrikovali v škôlke. Tieto kontrasty spolu pôsobia živo a energicky, ako stvorené na jarné dni. Kombinácia troch farieb modrej, červenej a bielej je však stávka na istotu. Vyzerá luxusne bez akéhokoľvek nádychu gýčovosti, je elegantná a konzervatívna, pritom výborne vyzerá aj na športových kúskoch a nestráca na sexepíle.

Pristane ženám aj mužom v každom veku, najmä starším ročníkom, ktorým dodáva šmrnc a mladistvosť. V spojení s vodorovnými pruhmi nič omladzujúcejšie nenájdete. Štýlovú kolekciu v modrej, červenej a bielej nájdete teraz v predajniach Tchibo a na www.tchibo.sk.