Návrat retro štýlu, tieto kúsky určite zo skrine nevyhadzujte!

Móda je neustále v pohybe a veľké množstvo trendov sa k nám s úspechom každoročne vracia. Určite ste aj vy postrehli, že špeciálne obdobie 30. rokov čoraz častejšie inšpiruje súčasnú módu a styling. Túto sezónu tomu nie je inak a svoj návrat hlási aj zopár trendov, o ktorých sme si možno mysleli, že patria do módneho archívu. Prinášame vám teda zopár inšpirácii, na to, ako sa dajú retro trendy zahrnúť do každodenného šatníka aj túto sezónu.

Zvonové nohavice

Trend 70. a 90. rokov sa vrátil do našich šatníkov už približne pred rokom a túto sezónu sa ukáže aj vo forme zvonových nohavíc. Prečo ich teda začať opäť nosiť?  Zvonové nohavice, aj napriek mnohým pochybnostiam, lichotia každej postave. Opticky zoštíhľujú a predlžujú nohy a každá z nás si môže nájsť pre seba tie pravé. Je však dôležité vedieť, ako ,,zvonáče´´ nosiť a s čím ich kombinovať, aby vynikli naše krivky. Zvonové nohavice sa hodia na akúkoľvek príležitosť v závislosti od toho, čím ich doplníte. Ležérny štýl dosiahnete s tričkom a ľahkým svetríkom, biznis outfit si vyčarujete so zapravenou košeľou a dobre padnúcim sakom. V kombinácii so štýlovým kimonom sa z vás zase stane moderná bohémka. K tomuto tipu nohavíc sa najlepšie hodia topánky s klinovým podpätkom, platformy ale aj tenisky.

Transparentný materiál

Trendom tejto sezóny je aj ukázať viac ako doteraz. Neznamená to však hlboké výstrihy a krátke sukne, ale transparentné materiály. O tom, že o tomto trende niečo viete, dokážete aj s priehľadnými rukávmi , či priehľadnou spodnou časťou šiat. Čaru priehľadných materiálov túto sezónu podľahli dizajnéri a módne reťazce po celom svete. V ich kolekciách sa objavili transparentné blúzky, šaty a dokonca aj doplnky. Aj  keď nám naše prvotné inštinkty diktujú, že priehľadné materiály musia byť vulgárne, nie je to to vždy pravda. Transparentnosť môže pôsobiť príťažlivo, jedinečne, sexi ,ale aj romanticky.

Perie a strapce

Trend ozdôb v podobe peria, strapcov a kamienkov sme spoznali už pred pár rokmi a to sme ešte ani netušili, že sa raz stanú módnym trendom! Strapce sme na prehliadkových mólach mohli vidieť v rôznych podobách a materiáloch, od kože, cez vlnu až po strapce v podobe šperku. Strapce v štýle 30. rokov zdobia večerné šaty, neprehliadnuteľné kabelky a v štýle divokého západu nájdeme strapce na bundách, čižmách či sukniach. Na tohtoročných outfitoch sa objavujú čoraz viac aj vtáčie perá a pierka. Pôsobia jemne a žensky a najčastejšie ich môžeme nájsť na kabelkách či topánkach. Počas plesovej sezóny tento trend rozhodne oceníte. A nebojte sa ich a zakomponovať aj do vašich každodenných outfitov. O tom, že tieto možno netradičné materiály dodajú každému outfitu ten správny glam look túto sezónu niet pochýb.

 

Galéria: Twinset, Cellbes, VERO MODA, Riani – mClasse.sk