Axis uvádza diskrétne a cenovo výhodné termálne senzory pre svoj modulárny systém radu FA

Spoločnosť Axis Communications prichádza s novými termálnymi senzormi AXIS FA1080-E a AXIS FA4090-E v modulárnom rade AXIS FA pre vysoko diskrétny a pritom cenovo dostupný video monitoring s využitím termovízie.

Modulárny rad AXIS FA tvorí hlavná jednotka AXIS FA54 Main Unit a samostatne predávané senzorové jednotky, vďaka čomu si pri inštalácii možno vybrať najvhodnejšiu kombináciu prvkov. Ide skutočne o cenovo výhodné riešenie, pretože ponúka zákazníkom možnosť pokryť viac oblastí záujmu pomocou jediného vysoko výkonného kamerového systému s využitím až štyroch kamier. Umožní napr. video dohľad so súčasnou detekciou pomocou dvoch termálnych kamier s analytikou a dvoma kamerami pre vizuálne overenie poplachov. Hlavná jednotka AXIS FA54 Main Unit vie streamovať video pri plnej snímkovej frekvencii v rozlíšení HDTV 1080p zo všetkých pripojených jednotiek súčasne, alebo tiež mixovať a streamovať obraz z termálnej aj klasickej kamery prostredníctvom jednej jedinej IP adresy. Budete tak potrebovať len jednu licenciu na softvér pre správu videa (VMS) pre všetky (štyri) kamery v  systéme, čo značí značnú úsporu.

Hlavná jednotka má navyše aj podporu pre vyspelú analýzu videa a zvuku AXIS Guard Suite, monitoring I/O portov, vie využívať kompresiu Zipstream a je tiež vybavená výstupom HDMI na pripojenie k monitoru alebo k obrazovke pre zobrazenie verejných priestorov (PVM – public view monitor).

Termálna technológia sa cení najmä kvôli tomu, že dokáže zabezpečiť spoľahlivú detekciu s nízkym podielom falošných poplachov. Kamery totiž vytvárajú obrazy na základe tepla, ktoré vyžarujú objekty v zábere, vozidlá alebo osoby. Pretože sú kamery menej citlivé na meniace sa svetelné podmienky, ako sú tiene, protisvetlo, tma a maskované objekty, zaručujú spoľahlivú detekciu obrazom.

Vďaka jednotke oddelenej od tela kamery sa tieto snímacie senzory zmestia aj do veľmi stiesnených priestorov a môžu tak splynúť s okolím, aby na seba zbytočne neupozorňovali. Na pripojenie k hlavnej jednotke AXIS FA54 slúži kamerovým jednotkám kábel o dĺžke 8 metrov, no je možné použiť aj voliteľný kábel s dĺžkou 15 metrov.

Všetky produkty v rade AXIS FA sú u nás dostupné prostredníctvom predajných kanálov spoločnosti Axis.