HyperX dopĺňa rad SSD diskov

Novinka HyperX FURY RGB SSD je určená pre hráčov, ktorí túžia po rýchlejšom a plynulejším načítanie hier a zároveň chcú vylepšiť vizuálny tuning svojho PC farebnejšími LED osvetlením. Savage EXO SSD je výkonný externý disk, ktorý možno použiť na rýchle ukladanie dát a spúšťanie aplikácií priamo z disku. Oba SSD disky využívajú technológiu 3D NAND, ktorá prináša nižšiu spotrebu energie, dlhšiu životnosť a vysokú rýchlosť čítania a zápisu – až 10-krát vyššia, než má klasický pevný disk s rýchlosťou 7200 ot/min. 

HyperX sa snaží vytvárať inovatívne, veľmi kvalitné riešenia na ukladanie dát, ktoré vyhovujú potrebám širokého okruhu používateľov,“ povedal Tony Hollingsbee, obchodný riaditeľ pre SSD produkty v regióne EMEA. „S novými FURY RGB SSD a SAVAGE EXO SSD s 3D NAND technológiou rozširujeme ponuku mimoriadne výkonných produktov v rade HyperX SSD.“

Nové HyperX FURY RGB SSD a HyperX SAVAGE EXO SSD ponúkajú výkonné riešenie na ukladanie dát navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám rozmanitých herných aplikácií. Medzi ich hlavné prednosti patria:

FURY RGB SSD ponúka okrem rýchlosti čítania až 550 MB/s a ​​rýchlosti zápisu až 480 MB/s1 aj atraktívne svetelné efekty pre herné, pretaktované alebo vlastnoručne stavané počítače. Podsvietená plocha disku umožňuje nastavenie dynamických svetelných efektov.2 Disk je kompatibilný so základnými doskami, ktoré podporujú RGB osvetlenia a niekoľkými ďalšími RGB zariadeniami3, a umožňuje tak aj synchronizáciu svetelných efektov s ďalšími RGB komponentmi. Vyrába sa s kapacitou 240, 480 alebo 960GB.4 Predáva sa samostatne alebo ako súčasť upgrade kitov, ktorá obsahuje navyše aj adaptér pre USB 3.0, 3,5″ montážny držiak a skrutky, RGB kábel, dátový SATA kábel, prepojovací kábel s konektormi USB 3.1 typu A a mini-USB a tiež softvérom na klonovanie HDD.

SAVAGE EXO SSD je ideálne zariadenie pre používateľov, ktorí hľadajú rýchle externé úložisko na zálohovanie hier, úpravu videa a ďalšie aplikácie náročné na rýchlosť práce s dátami. Ponúka rýchlosť čítania 500 MB/s, rýchlosť zápisu 400 MB/s1 a dá sa ľahko pripojiť k systémom Windows a MacOS a cez rozhranie USB 3.1 Gen 2 a tiež k herným konzolám XBOX One a PS45, kde urýchľuje načítanie dát až o 20%6. SAVAGE EXO SSD váži len 56 g. Disk má tenký a kompaktný tvar, aby sa dal ľahko prenášať, takže je ideálnym riešením pre rýchle ukladanie a prenos dát na cestách. K dispozícii je v kapacitách 480 alebo 960GB4.