Umenie, ktoré možno ochutnať

Značka Ararat sa už dlhodobo spája s umením, veď práve preto je na Slovensku partnerom kultového divadla L+S. No umenie, to nie sú len dosky, ktoré znamenajú svet. Umenie môžeme nájsť v jedinečnej receptúre, precíznej príprave a nezameniteľnej chuti. Reč nie je len o tomto legendárnom nápoji, ale aj čokoládach LYRA, ktoré budú mať odteraz k sebe o čosi bližšie.

Arménske brandy Ararat dokáže spríjemniť každý výnimočný okamih – a pri spojení s čokoládou LYRA si tieto momenty budete môcť vychutnať ešte viac. Veď určite každý, kto ochutnal niektoré z brandy Ararat bude súhlasiť s tým, že práve kvalitná čokoláda dokonale podčiarkne jeho jemnú chuť. „Sme radi, že sa Ararat môže spájať práve s exkluzívnou čokoládou, ktorá si zakladá na poctivej ručnej výrobe a surovinách tej najvyššej kvality. Veríme, že tak, ako sú Arméni právom hrdí na svoj Ararat, sa môžeme aj my pýšiť exkluzívnymi slovenskými čokoládami LYRA a jedinečným spojením, ktoré s Araratom vytvárajú,“ hovorí brand manažér značky Matúš Kollár.

ararat_akhtamar_packshot_eng_70clChuťové poháriky zaplesajú

Ararat Akhtamar, ktorý zreje až 10 rokov spoznajú fajnšmekri podľa výrazne sladkej dochuti sliviek a vlašských orechov a príznačnej vôni s tónom včelieho vosku. V spojení s kvalitnou horkou čokoládou LYRA zo 60 % kakaa a s prímesou chilli bude pôžitok z jeho chuti ešte výraznejší. Fanúšikovia oboch značiek si totiž budú môcť pochutnať aj na brandovaných čokoládach Ararat, ktoré k tomuto legendárnemu brandy dostanú vo vybraných podnikoch. Ich spoločná kombinácia určite pohladí chuťové poháriky každého milovníka brandy a čokolády.

LYRA hrá na zmysly

Pradávny hudobný nástroj lýra sa stal inšpiráciou výrobcov tejto čokolády, ktorí sa usilujú vytvoriť neopakovateľnú súhru chuti, ktorú človek ocení pri každom súste. O tom, že sa im to darí svedčia významné ocenenia, ktoré už za krátkych 8 rokov stihli nazbierať: Great Taste Awards pre LYRA MANDALA v roku 2014, ale aj ocenenie za najlepší produktový dizajn výrobku v roku 2015. LYRA hrá naozaj na všetky zmysly. Za jej kvalitu hovorí fakt, že každá tabuľka čokolády je vyrábaná ručne, z kvalitných surovín a so zdravými prírodnými sladidlami. Kakao od lokálnych farmárov v Kolumbii, Dominikánskej republike či Peru, odkiaľ suroviny dovážajú, má kvalitu fino de aroma, ktorou sa označuje len 6 % z celkovej svetovej produkcie kakaa.

To, že receptúra čokolád LYRA je dotiahnutá do najmenších detailov, garantuje jej tvorca Karol Stýblo, ktorý bol zaradený medzi štyroch najlepších masterchef chocolatierov na svete! „Pri tvorbe čokolády LYRA sa usilujeme stále zdokonaľovať a posúvať ju vpred. Veríme, že ľudia, ktorí na prvé miesto kladú kvalitu, našu snahu dokážu oceniť. Preto nás teší, že môžeme spolupracovať s takou zárukou kvality akým je arménske brandy Ararat.“, dodáva Karol Stýblo.