Technológie vstupujú čoraz viac do zdravotníctva

Spoločnosť LG, vstupuje na stále rastúci trh zobrazovacej techniky pre zdravotníctvo. Monitory navrhnuté špeciálne pre potreby vedcov aj chirurgov zaručia ten najpresnejší obraz. Nové displeje i pokročilé röntgenové zariadenia budú predstavené na výročnom stretnutí severoamerickej rádiologickej spoločnosti, RSNA (Radiological Society of North America), v Chicagu.

„Vstup do nového B2B sektoru zdravotníctva je pre nás veľmi odvážnym krokom. Ako líder v odvetví zobrazovacej techniky ale veríme, že vďaka precíznosti a kvalite našich produktov môžeme prispieť k práci vedcov a lekárov aj presnejšej diagnóze, účinnejšej liečbe a zdraviu pacientov,“ hovorí Andrea De Sousa z LG.

LG 8MP Clinical Review Monitor

IPS monitor s uhlopriečkou 27 palcov a rozlíšením 3840 x 2160 bodov umožní lekárom i vedeckým pracovníkom ešte lepšiu plynulosť práce a multitasking. Vysoký jas, široký uhol pohľadu, úplne minimálny posun farieb, ktorý vyhovuje aj štandardom DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine), a presnosť obrazu robia z tohto displeja spoľahlivého partnera. Stabilné a rovnomerné podsvietenie, jemná kalibrácia pre konzistentnosť naprieč viacerými zariadeniami, minimalizácia doby odozvy a nastavenia módov Flicker Safe či Reader Mode znižujú únavu očí aj pri dlhých smenách.

LG 8MP Surgical Monitor

Ultra HD IPS monitor určený chirurgom s uhlopriečkou 27 palcov a perfektne širokým uhlom pohľadu bol vyvinutý so zámerom vytvoriť to najlepšie pracovné prostredie pre drobné zákroky aj niekoľkohodinové operácie. Minimálny posun farieb, jas až 800 nitov a 99-percentné pokrytie farebného spektra sRGB so špeciálnou hĺbkou červeného spektra zaisťuje výbornú viditeľnosť všetkých rozličných typov tkanív aj ciev.

LG Digitalized X-Ray Detector pre rádiológiu

Spoločne s presnosťou sú prenosnosť, ľahkosť a odolnosť v súčasnosti hlavnými požiadavkami na zdravotnícke vybavenie. Vysoko kvalitné snímky zhotovené počas niekoľkých sekúnd pomocou 16-bitového procesoru s bodmi s veľkosťou až 127 mikrometrov pomôžu rádiológom určiť rýchlu a presnú diagnózu. Vďaka telu z horčíka a uhlíkových vlákien a odolnosti voči vode a prachu podľa IP41 je LG DXD vhodné aj do náročných podmienok.

RSNA, Radiological Society of North America, je spoločnosť viac ako 54 000 rádiológov, radiačných onkológov, lekárskych fyzikov a pridružených vedcov, ktorí sa starajú o zdravie pacientov zdieľanými znalosťami, výskumami aj technologickými inováciami. Nové zariadenia od spoločnosti LG budú prezentované na stretnutí RSNA 2. decembra 2016 v Chicagu. Monitory budú dostupné od januára 2017, röntgenové zariadenie potom v priebehu roka.