Synology uvádza na trh cenovo dostupný DiskStation DS116.

Synology uviedol na trh svoj najnovší produkt DiskStation DS116. Tento 1-šachtový NAS server vyzbrojený dvojjadrovým procesorom a výnimočnou vlastnosťou prenosu šifrovaných dát je skvelou voľbou pre domáceho používateľa či menšie pracovné skupiny, ktoré hľadajú cenovo orientované riešenie s výnimočnými funkcionalitami vrátane zdieľania dát, kolaboračných nástrojov a ďalších.

„DS116 je skvelou voľbou pre domácich používateľov a menšie kancelárie,“ povedal Jason Fan, produktový manažér spoločnosti Synology Inc. „Užitočné softvérové balíky zahŕňajú všetko, čo potrebujete na zvýšenie efektivity práce a na zlepšenie vášho každodenného pracovného rytmu. NAS riešenia od Synology ponúkajú robustný súborový manažment, takže dáta môžete poľahky zdieľať, pristupovať k nim zo vzdialených miest, synchronizovať údaje medzi počítačom, mobilom či tabletom a zároveň môžete integrovať verejné cloudové úložné riešenia do jediného rozhrania – tým všetkým prispejete k zvýšeniu dynamiky vášho pracovného prostredia.“

DS116 je vyzbrojený 1,8 GHz dvojjadrovým procesorom, ktorý ponúka prenosové rýchlosti do 112 MB/s pri zápise a do 111 MB/s pri čítaní. Navyše ponúka dedikované hardvérové šifrovanie, čím DS116 výrazne zvyšuje výkon aj pri prenose šifrovaných dát a to až na úroveň 112 MB/s pri čítaní šifrovaných dát a 93 MB/s pri zápise šifrovaných dát – čo znamená 241 % resp. 364 % zvýšenie výkonu v porovnaní s predchodcom. Ďalej je tu dvojica portov USB 3.0, ktorá umožňuje rýchly prenos dát k širokému portfóliu externých zariadení. A pri tomto všetkom spotrebuje DS116 iba 10,68 W energie pri prístupe k dátam a iba 6,28 W energie v režime hibernácie pevných diskov.

DS116 využíva operačný systém DiskStation Manager (DSM), najvyspelejší a najintuitívnejší operačný systém pre sieťové úložné riešenia a ponúka široké portfólio aplikácií od záložných riešení cez streamovanie multimédií až po kolaboračné riešenia. Synology získalo množstvo ocenení, vrátane PC Mag Readers‘ Choice štyri roky po sebe.

Pre viac informácií ohľadom DS116, prosím navštívte: https://www.synology.com/products/DS116.

Dostupnosť:

Synology DS116 je od dnes dostupný globálne. Odporúčaná maloobchodná cena pre slovenský trh je 165 Eur.