Až 98 % populácie neznesie zápach potu.

Podľa posledného prieskumu značky Rexona až 98 % populácie vadí, ak zapácha potom a 96 % z nej negatívne vníma, keď zapácha niekto v ich okolí. Pôvodcom nežiaduceho zápachu počas potenia sú baktérie vyskytujúce sa v našom podpazuší. Preto bol vyvinutý nový antiperspirant Rexona Active Shield, ktorý vďaka účinným zložkám a sviežej vôni zabraňuje vzniku nepríjemného zápachu. K dispozícii je dámsky aj pánsky variant.

Problémový zápach potu.

Zápach potu dokáže občas znepríjemniť život každému. Značka Rexona sa vo svojom najaktuálnejšom výskume1 zamerala na to, ako tento problém vnímajú ľudia. Výsledky odhalili, že 98 % z nás neznesie, ak zapáchame potom, a v 96 % prípadov nám vadí, keď zapácha niekto v našom okolí. Najčastejšie sa ľudia potia pri športe (49 %), v strese (21 %), v zamestnaní či pri vykonávaní domácich prác (zhodne po 11 %). 41 % dopytovaných ale nevie, prečo pri týchto aktivitách vzniká zápach.

Prečo pot zapácha? Na vine sú baktérie!

Pot sám o sebe cítiť nie je, problémy spôsobujú baktérie, ktoré sa v podpazuší prirodzene vyskytujú. Zo štyroch hlavných druhov sú tu najhojnejšie zastúpené korynobaktérie a stafylokoky, ktoré zapríčiňujú svojím pôsobením obávaný nepríjemný zápach.

Nový antiperspirant Rexona Active Shield účinne bojuje so zápachom, ktorý spôsobuje baktérie.Rexona Active Shield_plakat A3__woman+man_TISK+dv

Práve pre účinný boj so zápachom spôsobeným baktériami bol vyvinutý nový antiperspirant Rexona Active Shield. Ten vďaka svojmu unikátnemu zloženiu pomáha eliminovať množstvo baktérií, a tým aj zápach potu. Nový antiperspirant Rexona Active Shield obsahuje patentovanú technológiu MotionsenseTM využívajúcu princíp postupného uvoľňovania voňavej látky, čím zaisťuje pocit sviežosti po celý deň. Naviac poskytuje 48hodinovú ochranu proti poteniu.

Rexona Active Shield je charakteristická svojou sviežou vôňou. Dámsky variant očarí iskrivými tónmi citrusových plodov s nádychom zeleného lístia a bobuľovitého ovocia vyvážený elegantným základom s prídavkom jantáru, pižma a santalového dreva. Pánskemu antiperspirantu dominuje zmes aromatických bylín, prenikavého ihličia a levandule oživený sviežou iskrou bergamotu a citrusov. Hrejivý základ dotvára jantár, santalové drevo a pižmo.