Hľadá sa najlepšie pomenovanie pre vagínu. Už žiadne tabu! #FindTheName

Tiež vám príde zvláštne, že aj dnes, v dobe, kedy nie je nahé ženské telo vo filmoch alebo časopisoch ničím neobvyklým a všetko sa tak trošku točí okolo sexu, je výraz vagína stále považovaný za tabu?

Idelyn® Beliema, značka ženského intímneho zdravia, sa to rozhodla zmeniť. Vyzýva ženy, aby hlasovali, a tým pomohli zvoliť to najvhodnejšie označenie pre vagínu. Slovo, ktoré bude pozitívne, nebude znieť hanlivo, ani príliš medicínsky, ale ani detinsky. Pozrite si inšpiratívne video a navrhnite najvhodnejšie označenie pre vagínu – hlasujte tu: https://sk.findthename.eu.

Naučme sa hovoriť o vagíne.

Zatiaľ čo muži bez ohľadu na vek vedia o svojich penisoch hovoriť pomerne otvorene, slovo vagína je pre ženy stále tabu. Snahou značky Idelyn® Beliema je porozumieť frustrácii a ostychu spojeným so ženskou intimitou. Preto spúšťa dialóg na neľahkú tému. Cieľom je nájsť pozitívne a vhodné označenie pre vagínu, prelomiť tabu, ktoré sa vytvorilo okolo pomenovania vagína, a prispieť tak k tomu, aby sa ženy cítili komfortne, keď hovoria o svojich intímnych partiách. Zapojiť sa môže každá žena. Kliknite na https://sk.findthename.eu a vyjadrite svoj názor nato, ako vagínu nazývať. #FindTheName.

Video vám ukáže aj to, ako sa muži, bez ohľadu na svoju národnosť alebo vek, bez ostychu vyjadrujú o svojich penisoch. Na druhej strane potom ženy, pre ktoré je pomenovanie intímnych partií takmer neriešiteľnou úlohou. Je čas to zmeniť.

Pomôžte zrušiť tabu, ktoré sprevádza ženskú intimitu a podeľte sa s nami o výraz, ktorým označujete svoju vagínu, a ktorý môže i rade iných žien pomôcť odhodiť hanbu a otvorene hovoriť o ich zdraví a prípadných problémoch.