Za chvíľu začína 7 ročník Gurmán Fest Bratislava v areáli dostihovej dráhy.

Bude prebiehať od 6. do 21. 6. 2015. Na svoje ochutnávkové menu prestrie 26 vybraných reštaurácií z celého Slovenska, variť bude 68 šéfkuchárov z 9-tich krajín. Ide už o siedmy ročník najstaršieho a najväčšieho gastronomického festivalu u nás, čo sa týka počtu prezentujúcich sa reštaurácií, vinárov, farmárov či predajcov rôznych delikates. Navyše – Gurmán Fest Bratislava sa koncepčne zameriava na najvyššiu kvalitu gastronómie. Kuchári predvedú svoje umenie priamo na tanieri a tí najznámejší v rámci programu na pódiách festivalu sa podelia aj o svoje vedomosti, predvedú svoju zručnosť,  prezradia svoj recept…

Medzi najväčšie atrakcie na hlavnom pódiu festivalu – Elektrolux Divadlo šéfkuchárov – bude patriť piatková šou Michala Konráda z reštaurácie Fou Zoo (v hodnotení ročenky GURMÁN na Slovensku získal za minulý rok najvyššie ocenenie – „3 vidličky“); v sobotu sa môžu návštevníci tešiť na Emanulele Ridiho, známeho šéfkuchára z televíznej relácie „S Italem v kuchyni“,  a v nedeľu určite opäť zaujme tradičná šou Marcela Ihnačáka.

Medzi obohacujúce novinky festivalu možno zaradiť projekt Zlatý bažant – 7 chutí piva, ktorý sa uskutoční v súčinnosti s ochutnávaním jedál Laciho Horňáčka, prezentáciu slovenského značkového aperitívu Bentiana a zaujímavú produkciu na hudobnom pódiu počas podujatia. Festival ponúkne návštevníkom nielen množstvo príležitostí na ochutnávanie, prechutnávanie a vychutnávanie, ale aj veľkorysý priestor na oddych v príjemnom prostredí. Pripravené sú dve piknik zóny, špeciálne detské zóny, dve hudobné pódiá a nový „Warm Up“ bar vo večerných hodinách.

Na Gurman Fest Bratislava nadviaže odborná konferencia pre profesionálov GASTRONOMY BRATISLAVA, na ktorej prisľúbilo účasť 9 michelinovskych šéfkuchárov.